Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

LATAKŲ VALYMAS. INSTRUKCIJA LENGVAM VALYMUI

Išsiaiškinsime, kaip nesunkiai išvalyti latakus, kad lietaus vanduo galėtų nubėgti be kliūčių.

KAM SKIRTI LATAKAI?

Latakais nubėga vanduo nuo stogo. Taip nuo pažeidimų, atsirandančių dėl vandens, apsaugomos namo sienos bei grindys. Siekiant užtikrinti, kad latakai tinkamai atliktų savo funkciją, svarbu nuolat juos valyti. Juk ant stogo kaupiasi daug nešvarumų. Lapai, samanos, šakos ir net paukščių lizdai nuo stogo patenka į lietaus lataką, jį užkemša ir latakas persipildo.

KODĖL SVARBU VALYTI LATAKUS?

Lietus negalės nubėgti, jei laiku neišvalysite užsikimšusių latakų. Užsikimšęs latakas gali sukelti daug problemų. Blogiausiu atveju, nuo stogo bėgantis vanduo gali apgadinti fasadą ir tinką.

Kai temperatūra nukrenta žemiau nulio, susidaro ir varvekliai, kurie kybodami ant lietaus latako, kelia pavojų. Jeigu rūpinsitės latako švara ir laiku jį valysite, išvengsite šių problemų. Kiekvieną stogo drenažo sistemą sudaro lietaus latakas ir lietvamzdis – abu juos reikėtų nuolat tikrinti ir valyti.

LATAKŲ VALYMO INSTRUKCIJA

Užsikimšusį lataką galima išvalyti įvairiais būdais, o naudojant tinkamą įrankį, latakus išvalysite itin lengvai. Išsiaiškinsime, kaip galima išvalyti lataką ir kokių įrankių tam reikia. Tačiau norint išvalyti varinį lataką, reikia elgtis ypač atsargiai, nes varis yra minkšta medžiaga.

STIHL profesionalų patarimas. Lataką turėtumėte valyti periodiškai, bent kartą per metus. Valymui geriausiai tinka vėlyvas ruduo, kai nuo medžių nukrenta visi lapai.

KAIP IŠVALYTI LATAKĄ LAPŲ PŪTIKLIU?

Išvalyti lataką iš apačios ir be kopėčių – nėra sudėtinga, turint gerai apgalvotą valymo rinkinį. STIHL latakų valymo rinkinys – tai modulinė vamzdžių sistema, kurią galima derinti su įvairiais STIHL lapų pūtikliais. Surinkti šį rinkinį labai lengva, maksimalus jo ilgis – apie 3 metrai. Rinkinio gale yra išlenkto vamzdžio dalis, kurią naudodami galėsite prapūsti ir išvalyti lataką iš apačios.

Toks valymo būdas ypač tinka tada, kai latakas ir jame esantys svetimkūniai yra sausi, tad juos galima paprasčiausiai išpūsti lapų pūtikliu. Latakų valymo rinkinį galima derinti su STIHL lapų pūtikliais BG 45 ir BG 66, BG 55 / SH 55, BG 56 / SH 56, BG 85 / SH 85 ir BG 86 / SH 86 bei BGE 71 / SHE 71 ir BGE 81 / SHE 81.

LIETVAMZDŽIŲ VALYMAS

Pabaigus valyti lataką, taip pat reikėtų išvalyti ir lietvamzdį.  STIHL siūlo vamzdžių valymo rinkinius, kuriuos galite patogiai naudoti kaip jūsų aukšto slėgio plovyklų priedus. Straipsnyje išsiaiškinsime, kaip išvalyti lietvamzdį.LATAKŲ VALYMAS TRUMPAI

  • Norint užtikrinti tinkamą latako veikimą, jį reikia bent kartą per metus išvalyti.

  • Geriausiai lataką valyti vėlyvą rudenį, kai medžiai jau yra numetę lapus.

  • Išvalius lataką, taip pat reikėtų išvalyti lietvamzdį.

Daugiau apie išorės valymą