Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

Vejos pakraščių pjovimas - pirmasis žingsnis link prižiūrėto žolyno

Vejų pakraščiai - iššūkis vejapjovėms. Pas mus rasite vejos pakraščių pjovimui tinkančius  įrenginius.

Apžvalga. Vejos pakraščių pjovimas

  • Į savo planuojamus vejos priežiūros darbus įtraukite ir vejos pakraščių pjovimą. Pjaudami visą veją, apipjaukite ir jos pakraščius.

  • Prieš pjaunant visą likusį vejos plotą, pirmiausia apipjaukite jos pakraščius.

  • Žoliapjove pjaunant vejos pakraščius, būtina nepamiršti darbų saugos.

KAIP APIPJAUTI VEJOS PAKRAŠČIUS?

Kai vejos plotai yra dideli, pakraščiams apipjauti labiau tinka žoliapjovės. Pjaudami vejos kraštus, laikykite žoliapjovę šiek tiek virš žemės ir tolygiais siūbuojamais judesiais pjaukite palei žemę. Nepamirškite darbo saugos.

KUO GERIAUSIAI PJAUTI VEJOS PAKRAŠČIUS?

Kai vejos plotai yra dideli, o žolė aukšta, pakraščiams apipjauti labiau tinka žoliapjovė. Dekoratyviniams ir mažiems plotams geriau naudoti akumuliatorines žolės žirkles. Atsižvelgiant į vejos dydį, pakraščiams apipjauti galima naudoti benzininę žoliapjovę STIHL FS 55, akumuliatorinę žoliapjovę STIHL FSA 57 arba akumuliatorines žolės žirkles STIHL HSA 26.

VEJOS PAKRAŠČIŲ PJOVIMAS. PAGRINDAI

Kiekvienas, kuris sodo vejoje pasodinęs gėlių ar turi lysves, nori, kad vejos pakraščiai būtų prižiūrėti kaip ir pati veja. Mes parengėme daug naudingų patarimų, kaip puikiai apipjauti vejos pakraščius tinkamu įrankiu, laikantis tinkamos instrukcijos.

Pirmiausia – pakraščiai, tada likęs plotas

Vejos pjovimas visada reikia pradėti nuo jos pakraščių pjovimo. Priežastis: pradėję pjauti likusį vejos plotą, žaliąsias atliekas galėsite be vargo surinkti vejapjove.

ĮRENGINIAI VEJOS PAKRAŠČIŲ PJOVIMUI

Renkantis tinkamą įrenginį, pirmiausia reikia atsižvelgti į vejos plotą ir kokiu būdu – elektriniu įrenginiu ar rankiniu būdu – norėtumėte pjauti vejos pakraštį. Motorine žoliapjove galėsite greitai ir patogiai pjauti didelius plotus. Jei vejos pakraščiai apaugę žole ar kitais smulkiais augalais, pavyzdžiui, kiaulpienėmis, tada idealiai pjovimui tiks lengvos ir patogios žoliapjovės. Didesniems plotams mes rekomenduojame galingesnes žoliapjoves. Žoliapjovės būna benzininės, akumuliatorinės arba elektrinės. Kita vertus, jei jums reikia apipjauti tik kelis vejos pakraščius, tam galite naudoti akumuliatorines žoliapjoves ir žolės žirkles STIHL HSA 26, kurias, uždėjus kaip priedą, galima naudoti vejos pakraščių pjovimui.

VEJOS PAKRAŠČIŲ PJOVIMAS AKUMULIATORINĖMIS ŽOLĖS ŽIRKLĖMIS

Akumuliatorinėmis žolės žirklėmis galite labai kruopščiai apipjauti vejos pakraščius. Greitai ir be vargo apdorosite vejos pakraščius, gėlynus, terasas ar namo pamatus. Pjaudami visada atkreipkite dėmesį į tai, ar pjovimo eiga yra tolygi ir ta pačia kryptimi.

KAIP DAŽNAI REIKIA APIPJAUTI VEJOS PAKRAŠČIUS?

Mes rekomenduojame į savo pjovimo eigą įtraukti ir vejos pakraščius. Kiekvieną kartą, prieš pjaudami veją, pirmiausia sutvarkykite jos pakraščius. Taip nupjautos vejos vaizdas bus vientisas. Pavasarį žolė auga itin greitai, todėl veją pjauti reikėtų vieną du kartus per savaitę. Vasarą, kai sausa ir šilta, intervalus tarp pjovimų galima sumažinti iki vieno karto per savaitę. Kaip dažnai reikia pjauti veją ir jos pakraščius, priklauso nuo vejos rūšies. Dekoratyvinei vejai keliami daug aukštesni reikalavimai nei paprastai ūkinės paskirties vejai – ją reikia pjauti dažniau. Dekoratyvinės vejos pakraščiai turėtų būti apipjaunami 30–60 kartų per metus. Ūkinės paskirties vejos pakraščius pakanka apipjauti 8–10 kartų per metus.

Vejos pakraščių pjovimas žoliapjove

Jeigu norite sklype tvarkingai apipjauti didelį plotą užimančios ir aukšta žole apaugusios vejos pakraščius, rekomenduojame naudoti žoliapjovę. Tausojančiam jėgas vejos pakraščių pjovimui svarbi tinkama technika ir pusiausvyra. Nelieskite pjovimo galvute žemės, nes ji labai greitai susidėvės. Pjaudami vejos kraštus, laikykite žoliapjovę šiek tiek virš žemės ir tolygiais siūbuojamais judesiais pjaukite palei žemę.

STIHL profesionalų patarimas. Jeigu ilgesnį laiką nenaudojote žoliapjovės, mes rekomenduojame ritę su pjovimo valu prieš kitą pjovimą pamerkti bent vienai dienai į vandenį. Taip valas vėl atgaus elastingumą ir bus ne toks trapus. Taip pat valas mažiau susidėvės, o pjovimo rezultatas bus daug geresnis. Mūsų vadove išsiaiškinsime, kaip vyniojamas pjovimo valas. Jeigu norite ilgalaikio gero rezultato, perskaitykite mūsų techninės priežiūros patarimus ir sužinosite, kaip teisingai laikyti žoliapjovę.

TINKAMA LAIKYSENA

Žoliapjovė turėtų būti pritaikyta jūsų ūgiui. Dirbdami nepamirškite tiesios laikysenos, kad nevargintumėte nugaros. Stovint tiesiai, pjovimo įrankis turi vos liesti žemę. Žoliapjovę visada laikykite abiem rankomis. Taip dirbsite itin ergonomiškai. Išsamesnę informaciją, kaip teisingai pjauti žoliapjove, rasite mūsų vadove.

SAUGUS VEJOS PAKRAŠČIŲ PJOVIMAS

Kai dirbate su žoliapjove, pašaliniai asmenys turėtų laikytis bent 15 metrų atstumu nuo jūsų. Į orą gali būti išmesti smulkūs akmenukai, pagaliukai ar panašūs objektai, kurie gali pataisyti į žmones. Todėl dirbant su žoliapjove, visada turėtumėte dėvėti apsauginius akinius ir atitinkamą veido skydelį bei vilkėti reikiamus darbo drabužius. Kai dirbate ne su tyliu akumuliatoriniu įrenginiu, o su benzinine žoliapjove, būtina dėvėti klausos apsaugos priemones. Visą papildomą informaciją apie asmenines apsaugos priemones rasite naudojimo instrukcijoje.

ŽOLIAPJOVĖ. PJOVIMO VALO REGULIAVIMAS

Jei naudojate žoliapjovę su STIHL „AutoCut“ pjovimo galvute, dirbdami galite lengvai reguliuoti pjovimo valą. Bakstelėkite trumpam pjovimo galvutę į žemę – taip atsilaisvins valo laikymo mechanizmas. Pjovimo valas bus ištrauktas sukamuoju judesiu ir automatiškai sureguliuotas. Nenustebkite – galimi neįprasti garsai. Kartais pjovimo valai iš karto po reguliavimo būna šiek tiek per ilgi. Valui atsitrenkus į pjovimo apsaugą, pasigirsta triukšmas. Po dviejų ar trijų apsisukimų integruota pjaustykle valas nukerpamas iki reikiamo ilgio ir triukšmas išnyksta. Tad jūs galite ramiai baigti pjauti vejos kraštus.

Reguliariai keiskite žoliapjovių pjovimo įrankį.

Daugiau apie vejos priežiūrą