Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

Vejos priežiūra pavasarį

Pavasaris – puikus metas pradėti Jūsų vejos puoselėjmą. Agronomas Tautvydas Gurskas dalinasi patarimais kaip pasirūpinti veja, kad vasarą ji taptų Jūsų kiemo pažiba. Išdžiuvo žemė? Veja nebesivelia ir nelimpa prie kojų? – Metas griebti STIHL įrenginius ir kibti darbus!

ŠUKUOKITE IR SKARIFIKUOKITE VEJĄ

Norint iš vejos pašalinti negyvą žolę, senus lapus, anot T. Gursko, būtina veją šukuoti, arba skarifikuoti.

„Tuomet greičiau augalas prabus ir Jūsų veja taps žalesnė, aplenksite visus kaimynus, – šypsosi agronomas ir keliauja šukuoti vejos ten, kur žiemą pilis statė vaikai ir žemė buvo gerokai suspausta. – Būtent per šitas vietas pervažiuosime su skarifikatoriumi. Kuo jis padeda? Kai iškels visą negyvą žolytę, tą vadinamąjį veltinį, į viršų, mes jį sugrėbsime ir matysime, kad lieka įpjauta žemė. Tai puiki vieta, kur galima išbarstyti vejos sėklas, – jos įkrenta į tuos griovelius ir labai greitai pradeda augti. Tokia veja, kuri atrodo dėmėta, nedekoratyvi, labai greitai atsigauna, labai greitai sužaliuoja“, – pasakoja agronomas.

Specialistas pataria, kad jei jau sėjate veją, būtinai ją patręškite pavasarinėmis trąšomis. T. Gurskas primena prieš darbus pasižymėti pievoje esančius purkštukus, nes laiku jų nepastebėję galite pažeisti.

Surinkite iššukuotą veją

Specialios skarifikatoriaus vietos puikiai iškelia iš vejos visus senus lapus ir žoles, o jų kiekis išties būna nemažas. T. Gurskas sako, kad iškeltą „veltinį“ galima arba sugrėbti, arba surinkti žoliapjove ar vejos traktoriukais. Tik reikia numatyti, ar visas kiekis tilps į kompostinę, ar geriau viską išvežti į specialius konteinerius.

Pasirūpinkite takais

Jau atlikus žolės tvarkymo, sėjimo ir tręšimo darbus, specialistas primena dar vieną būtiną dalyką. „Nupūskite trąšas nuo tako, nes ištirpusios palieka rudų dėmių, jos nenusiplaus nuo trinkelių. Labai gerai jas nušluokite. Beje, oro srauto pūtikliai tai atlieka labai greitai“, – sako agronomas. Šalia trinkelių verta sutvarkyti ir vejos liniją, tuomet sodas atrodys daug tvarkingiau. Na, o atlikus visus šiuos darbus belieka sulaukti, kada veja savo žaluma ims džiuginti akį.

Medžiagą paruošė Rita Gečiūnaitė ir Kiril Čachovskij, DELFI.LT