Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

Kaip išsirinkti vejos robotą? 

Šiltaisiais metų sezonais, vejos priežiūra gali tapti tikru galvos skausmu. Puikus išsigelbėjimas vejos pjovimo robotai iMOW®. Ekspertas Tautvydas Gurskas pataria, kam verta galvoti apie vejos robotą ir kokį jį rinktis.

Renkantis svarbu įvertinti sklypą

Tinkamas ir itin mažiems plotams: vardina roboto naudas „Klientai tikrai kreipiasi ir sako, kad turi labai labai mažą kotedžo sklypą, kur vejos yra tiktai vienas aras ar pilnai aro nėra. Klausia, ar verta įsigyti vejos robotą, kad jis pjautų ir prižiūrėtų. Atsakymas – tikrai verta, dėl to, kad vejos robotas pjauna kiekvieną dieną“, – pasakoja agronomas Tautvydas Gurskas. Įprastą vejapjovę, sako specialistas, būtina sandėliuoti, o ši po vejos pjovimo gali skleisti ne patį maloniausią kvapą. Be to, kotedžuose neretai išvis nėra sandėlių ar garažų, kur vejapjovę būtų patogu laikyti. Tuo tarpu vejos robotas instaliuojamas visai vasarai ir nepertraukiamai prižiūri kiemą ištisą sezoną ir dėl skleidžiamos vibracijos atbaido kurmius, kitus kenkėjus.

STIHL asortimente rasite vejos robotus, skurtus sklypams iki 50 arų.

Roboto nauda

„Kitas dalykas, piktžolės labai nemėgsta vejos robotų. Vejos robotas kiekvieną dieną pjauna jų lapelį ir tokios piktžolės kaip kiaulpienės, net dauguma garšvų tiesiog nunyksta, nereikia naudoti chemijos“, – pasakoja agronomas ir priduria pastebėjęs, jog ir skruzdėlės tiesiog negali pakęsti šio vejos priežiūros įrenginio.

Vejos robotas, pjaudamas veją, numeta mažą lapo dalelę, kuri tampa organine trąša, kompostuojasi ir taip veja tampa natūraliai praturtinta reikalingomis vešėjimui medžiagomis, be to sulaikoma drėgmė ir tai leidžia rečiau laistyti veją.

STIHL iMOW® vejos pjovimo robotas automatiškai pjauna veją, apvažiuodamas kliūtis ir įveikdamas įkalnes iki 45 %. Kai darbas bus užbaigtas arba prireiks įkrauti akumuliatorių, robotas automatiškai grįš į krovimo stotelę.

STIHL RMI 522 ir RMI 422 PC* robotai vejapjovės turi „Direct drive home“ funkciją. Šie modeliai sukuria vidinį pjovimo ploto žemėlapį, į pjovimo žemėlapį prideda neatpažintus objektus pjovimo srityje ir nustato savo padėtį jame. Prireikus įsikrauti ar baigus darbą, iMOW apskaičiuoja tiesiausią maršrutą iki įkrovimo stotelės ir keliauja tiesiai namo.

*atnaujinta 422.2 versija nuo 2022 m.

Kietos kliūtys


Be to, dėmesį, anot pašnekovo, būtina atkreipti ir sodinant augalus, jei ketinama naudoti vejos robotą: nesodinkite augalų prie pat krašto, nes robotas savo korpusu nuolat stumdys gėlyne augančius augalus, tad sodinti juos reikėtų mažiausiai 25–30 cm. nuo gėlyno krašto. Renkantis vejos robotą pagal sklypo kvadratūrą T. Gurskas turi paprastą patarimą: jei sklypas yra 2–4 arai, rekomenduoja rinktis įrenginį, skirtą pjauti dvigubai didesniam plotui.

Teisingai parinkta roboto stotelės vieta


Roboto stotelės parinkimas ir spygliuočiai kieme Pasak kito pašnekovo, STIHL sodo technikos specialisto Artūro Kavaliausko, svarbu pasielgti tinkamai ir senose sodybose ar sklypuose, kur yra daug vaismedžių, spygliuočių: „Rekomenduoju tose vietose, kur yra seni spygliuočiai, nedaryti roboto pjovimo zonos, nes prikrenta kankorėžių, spyglių, šakučių. Kitas dalykas – toje vietoje žemė išsausėja, pasidaro kaip smėlis ir robotas gali strigti.“ Projektuodamas želdinius T. Gurskas sako pastebintis, jog sodo medžius, ypač obelis ir kriaušes verčiau sodinti gėlynų plotuose, nes vejos robotas, važiuodamas per nukritusius vaisius juos smulkintų.
Medžiagą paruošė Justina Asakavičiūtė, DELFI.LT