Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

KOKIU MIŠINIU TURĖČIAU UŽPILDYTI GRANDININĮ PJŪKLĄ?

Jūsų benzininiam grandininiam pjūklui naudojamas benzino ir variklinės alyvos mišinys. Labai svarbi mišinio kokybė.

PILKITE Į SAVO GRANDININĮ PJŪKLĄ TINKAMĄ DEGALŲ MIŠINĮ

Jūsų benzininiam grandininiam pjūklui svarbu naudoti tinkamą degalų mišinį. Netinkamų medžiagų naudojimas ar netinkamas santykis gali pagreitinti variklio susidėvėjimą ar rimtai pažeisti variklį. Pavyzdžiui, gali užstrigti stūmoklis. Grandininiams pjūklams su „2-Mix“ ir „4-Mix“ varikliais rekomenduojame tokius maišymo santykius:

KAI PATYS RUOŠIATE MIŠINĮ GRANDININIAM PJŪKLUI

1: 50 = 1 dalis alyvos + 50 dalių benzino

Grandininiam pjūklui tinkamas maišymo santykis yra 1:50. Jį sudaro 5 litrai benzino ir 0,10 litro (100 mililitrų) variklinės alyvos, geriausiai tam tinka STIHL dvitakčio variklio alyva.

BENZINAS

Mišiniui naudokite tik geros kokybės benziną, kurio oktaninis skaičius yra ne mažesnis nei 90 RON.

VARIKLINĖ ALYVA

Naudokite tik aukščiausios kokybės dvitakčių variklių alyvą, atitinkančią TC klasifikaciją. Mes rekomenduojame STIHL dvitakčių variklių alyvą, kuri skirta STIHL varikliams ir garantuoja ilgą variklio veikimo laiką. Prastesnės kokybės variklio alyva gali sugadinti variklį, sandarinimo žiedus, vamzdelius ir degalų baką.

DEGALŲ MIŠINIO MAIŠYMAS

Pirmiausia į degalams skirtą kanistrą supilkite variklinę alyvą, o paskui – benziną. Prieš pilant degalų mišinį, rekomenduojame kanistrą pakratyti, kad susimaišytų visos mišinio sudedamosios medžiagos. Tuomet kanistrą atsargiai atidarykite, nes viduje galėjo susidaryti slėgis.

E10 NAUDOJIMAS STIHL MOTORINIUOSE ĮRENGINIUOSE

Degalai, kuriuose yra 5 ar 10 proc. etanolio, dažniausiai tinka visiems STIHL grandininiams pjūklams, taip pat ir motoriniams. STIHL sodo įrenginiams su „Briggs & Stratton“, „Kawasaki“ ir „Kohler“ varikliais.

KARBURATORIAUS REGULIAVIMAS

Norint, kad būtų kompensuota pakitusi degalų sudėtis, gali tekti papildomai sureguliuoti karbiuratorių. Mes rekomenduojame apsilankyti pas STIHL specializuotą pardavėją.

E10 – KAS TAI?

„E10“ – tai santrumpa, kurią galima iššifruoti taip: E – tai alkoholio bioetanolis, maišomas į benziną. Skaičius 10 rodo, kad etanolio kiekis gali siekti iki 10 proc. E10 – tai degalai, kuriuose yra daugiau bioetanolio nei aukščiausios kokybės benzine. Pastarajame etanolis siekia ne daugiau nei 5 procentus.

VEIKSMŲ SĄRAŠAS. KAIP SAVARANKIŠKAI PADARYTI DEGALŲ MIŠINĮ

 • Naudokite STIHL dvitakčių variklių alyvą arba firminę dvitakčių variklių alyvą, priskiriamą TC klasifikacijai. 

 • Sumaišykite alyvą ir benziną santykiu 1:50.

 • Supilkite abi sudedamąsias dalis į degalams skirtą kanistrą ir sumaišykite kratydami.

 • Atsargiai atidarykite kanistrą, įpilkite mišinį į savo grandininio pjūklo baką.

 • Patarimus, kaip tinkamai įpilti degalus, rasite toliau pateiktame veiksmų sąraše.

TINKAMO UŽPILDYMO VEIKSMŲ SĄRAŠAS

 • Dėmesio! Benzinas yra labai degus. Laikykitės saugaus atstumo nuo atviros liepsnos, neišpilkite degalų ir nerūkykite pildami degalus. Degalus pilkite būdami ne mažiau nei už 3 metrų nuo tos vietos, kur užvedate grandininį pjūklą.

 • Kiekvieną kartą prieš pildami degalus, išjunkite variklį. Nepilkite degalų, jei variklis yra karštas. Perpildymas gali sukelti gaisrą.

 • Bako dangtelį atidarykite atsargiai, kad susidaręs viršslėgis galėtų lėtai išsisklaidyti, o iš bako neištekėtų kuras.

 • Visada pilkite degalus gerai vėdinamoje vietoje.

 • Būkite atsargūs, kad degalai neištekėtų ir nepatektų ant drabužių. Jei taip atsitiko, nedelsdami nuvalykite įrenginį ir persirenkite.

VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA, KAIP PILTI DEGALUS Į GRANDININĮ PJŪKLĄ

SU GRANDININIŲ PJŪKLŲ MIŠINIU BŪTINA ATSARGIAI ELGTIS, JEI PJŪKLU NEDIRBATE ILGESNĮ LAIKĄ

Sezono metu degalai sunaudojami per kelias savaites. Benzino ir alyvos mišinys, kai įrenginiai nenaudojami ( pavyzdžiui, žiemą), kanistre, bakelyje ir karbiuratoriuje laikomi ilgiau, todėl deguonis ir drėgmė gali prasiskverbti į degalų talpas ir sistemas. Todėl mišinys su kuru iš degalinių gali pakisti. Priedai esantys kure (antioksidantai ar apsauga nuo korozijos), gali suirti ir jų nebeliks mišinyje.

NUOSĖDŲ KELIAMAS PAVOJUS

Mišinyje gali susidaryti į dervą panašus produktas – vadinamoji „guma“. Degaluose ji atsiranda po garinimo. Gumos kiekis degaluose sukelia nuosėdų variklio degimo kameroje susidarymą. Taip pat užkemša degalų purkštukus ir sulipina bei užkiša filtrą.

NIEKADA NELAIKYKITE GRANDININIŲ PJŪKLŲ MIŠINIŲ, KURIŲ SUDĖTYJE YRA DVITAKČIŲ VARIKLIŲ ALYVOS, ILGIAU KAIP 30 DIENŲ

Dvitakčių variklių alyvos mišinyje su etanolio turinčiais degalais per trumpą laiką gali atsiskirti alyva ir benzinas. STIHL rekomenduoja nelaikyti paruošto mišinio ilgiau nei 30 dienų. Taip degalai mažiau atsiskirs.

Kai mišinys suyra, tai reiškia, kad ore esanti drėgmė susijungia su etanoliu ir nusėda ant kanistro dugno. 

Būkite dėmesingi, mišiniui suirus

Atsiskyrusi dvitakčio variklio alyva netolygiai pasiskirsto degaluose. Dėl to variklyje gali nelikti reikalingo tepalo. Dėl nepakankamo tepimo ir aušinimo gali kilti problemų su variklio veikimu: pradės strigti stūmokliai. Toks mišinys jau nebetinkamas naudojimui, net ir po ilgo kratymo.

NETINKAMI DEGALAI BAKELYJE

Jeigu buvo įpiltas netinkamas mišinys, grandininio pjūklo naudoti negalima – net ir trumpai. Naudodami piltuvą, senus degalus išpilkite į kanistrą. Pripildykite bakelį tinkamais degalais. Paprastai to pakanka. Jeigu grandininis pjūklas neveikia, reikia nuvalyti uždegimo žvakes.

STIHL GRANDININIŲ PJŪKLŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

Čia galite patogiai atsisiųsti STIHL grandininio pjūklo naudojimo instrukciją.

GRANDININIO PJŪKLO DEGALŲ MIŠINYS TRUMPAI

 • Visada atkreipkite dėmesį į benzino-alyvos mišinio kokybę.

 • Visada tiksliai laikykitės maišymo santykio.

 • E10 gali būti naudojamas STIHL ir VIKING įrenginiuose.

 • Po 30 dienų nuo pagaminimo, mišinys gali būti netinkamas naudojimui.

DAUGIAU APIE GRANDININIUS PJŪKLUS