Nemokamas pristatymas nuo 50 Eur

KAIP TEISINGAI PAGALĄSTI SAVO GRANDININĮ PJŪKLĄ

Net ir kiekvieną pjovimo priedą reikia prižiūrėti: nuolat galąskite savo STIHL grandininio pjūklo grandinę tam, kad užtikrintumėte visą jos našumą.

IŠ KOKIŲ POŽYMIŲ ATPAŽINTI ATŠIPUSIĄ PJOVIMO GRANDINĘ

Net geriausia grandinė per laiką atšimpa. Tada dirbti tampa sunkiau, o grandininis pjūklas vis labiau nusidėvi. Be to, padidėja fizinis krūvis, o pjovimo rezultatas vis mažiau tenkina.

Jei dirbdami su pjūklu pastebite šiuos požymius, turite pagaląsti ar net pakeisti pjovimo grandinę.

PENKI ATŠIPUSIOS PJOVIMO GRANDINĖS POŽYMIAI

1 požymis

Pjovimo grandinė neįsiskverbia pati į medieną. Ji verčiama pjauti, spaudžiant variklio bloką.

2 požymis

Atskiriant arba pjaunant išilgai, t. y., pjaunant vertikaliai per medžio kamieną, pjūklo grandinė vietoj stambių drožlių išmeta smulkias pjuvenas.

3 požymis

Nepaisant gero grandinės tepimo ir tinkamo grandinės įtempimo, pjūvyje atsiranda dūmų.

4 požymis

Grandininis pjūklas pjauna viena kryptimi, o pjūvis yra kreivas. Tai pirmiausia rodo, kad pjovimo dantukai iš vienos pusės yra atšipę arba nevienodo ilgio.

5 požymis

Pjaunant grandininis pjūklas barška ir šokinėja. Sunku tiksliai pridėti prie pjaunamos vietos.

VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA. GRANDINĖS IR GYLIO RIBOTUVO GALANDIMAS SU STIHL DILDĖS LAIKIKLIU „DU VIENAME“

Mūsų vaizdo įrašo instrukcijoje parodome, kaip vienu metu galima pagaląsti STIHL grandininio pjūklo pjovimo grandinę ir gylio ribotuvą, naudojant dildės laikiklį „Du viename“

Kas yra gylio ribotuvo atstumas?

Gylio ribotuvo atstumas – tai atstumas tarp dantuko plokštelės priekinio ir gylio ribotuvo viršutinio krašto. Kuo didesnis šis atstumas, tuo daugiau medienos kiekvienas dantukas nusklembia.
Galandant pjūklo dantukus, gylio ribotuvo atstumas mažėja. Taip yra dėl to, kad galandant pjūklo dantukas trumpėja, o jo forma (siauresnis ir plokštesnis link galo) tampa taip pat lygesnė.

Norint, kad pjovimo rezultatas būtų geras, kiekvieną kartą galandant pjūklo grandinę, reikia patikrinti, o prireikus pakoreguoti gylio ribotuvo atstumą.

SAVARANKIŠKAS GRANDININIO PJŪKLO GALANDIMAS APVALIA DILDE

Pjovimo grandinės pjaunamuosius dantukus jūs galite pagaląsti patys apvalia dilde. Visgi, naudojamas įrankis turi tikti esamai pjūklo grandinei. Naudojant netinkamą dildę, gali net sumažėti grandinės pjovimo našumas. Mes paaiškinsime, kaip pasirinkti tinkamą apvalią dildę.

Tinkama apvali dildė pasirenkama, atsižvelgiant į pjovimo grandinės žingsnį. Kiekvienam grandinės žingsniui yra priskirta tam tikro skersmens apvali dildė.

TINKAMOS APVALIOS DILDĖS PARINKIMAS PJOVIMO GRANDINEI GALĄSTI

Pjovimo grandinė, atsižvelgiant į žingsnį, priskiriama tam tikroms grandininių pjūklų eksploatacinėms klasėms. Visų STIHL pjovimo grandinių žingsnį sužinoti lengva, nes ant gylio ribotuvo yra nurodytas atitinkamas skaičius. Tada lengvai surasite reikiamą dildės skersmenį STIHL iššifravimo lentelėje.

Jeigu skaičius ant gylio ribotuvo neįskaitomas, grandinės žingsnį galima nustatyti grandinės kontroliniu šablonu. Grandinės žingsnį taip pat galima apskaičiuoti. Tam, pavyzdžiui, slankmačiu išmatuokite atstumą nuo vienos kniedės centro iki kitos, praleidus vieną (tarpinę) kniedę, centro ir padalykite gautą rezultatą iš dviejų, kad gautumėte grandinės žingsnį milimetrais. Kadangi grandinės žingsnis visada nurodomas coliais, reikia atitinkamai perskaičiuoti rezultatą: vienas milimetras – lygus 0,039 colio, o tai reiškia, kad milimetrais išmatuotą rezultatą reikia padauginti iš 0,039 tam, kad gautumėte atitinkamą vertę coliais. Tokiu būdu apskaičiuotai vertei tiesiog ieškokite tinkamo dildės skersmens STIHL iššifravimo lentelėje.

 

GYLIO RIBOTUVO ŽYMĖJIMAS ALTERNATYVUS GYLIO RIBOTOUVO ŽYMĖJIMAS PJOVIMO GRANDINĖS ŽYMĖJIMAS APVALIOS DILDĖS DIAMETRAS
1 1/4 1/4" 4,0 Milimetrai
2 325 .325" 4,8 Milimetrai
3 3/8 3/8" 5,2 Milimetrai
4 404 .404" 5,5 Milimetrai
6 P, PM 3/8" Picco 4,0 Milimetrai
7   1/4" Picco 3,2 Milimetrai


GERA ŽINOTI

Atkreipkite dėmesį į tai, kad pjovimo grandinių dildžių išpjova yra kitokia, t. y. kitokios paviršiaus struktūros nei, pavyzdžiui, dirbtuvėse naudojamos dildės. Todėl pastarosios netinka galąsti pjovimo grandinę.

GRANDININIO PJŪKLO GALANDIMO INSTRUKCIJA

1-as žingsnis. Darbo vietos paruošimas ir pjovimo grandinės valymas

Pasirinkę tinkamą apvalią dildę, pasirūpinkite, kad jūsų darbo vieta būtų saugi.  Be tinkamų įrankių, dar būtina turėti pakankamai vietos bei reikėtų savo pačių saugumui dėvėti pirštines iš atsparios medžiagos.

Nuvalykite pjovimo grandinę ir patikrinkite, ar ji nėra pažeista.  Tada šiek tiek įtempkite grandinę, bus patogiau galąsti dantukus.  Flomasteriu pažymėkite tiesinantį dantuką, kuris visiems kitiems dantukams bus kaip atskaitos matas.

Įsitikinkite, kad dar nepasiekta nusidėvėjimo žymė.  Priešingu atveju mes rekomenduojame pakeisti visą pjovimo grandinę.


2-as žingsnis. Darbas su dilde

Įstatykite dildę viena ranka laikydami už rankenos, kita ranka stumkite dildę į priekį pjaunančiuoju dantuku. Pradėkite nuo tiesinamojo dantuko, įstatykite dildę į pjovimo dantuką taip, kad dildę būtų galima nukreipti išilgai dantuko iš vidaus į išorę, spaudžiant.

Visada dildykite 90 laipsnių kampu pjovimo juostos atžvilgiu. Dildė galanda tik stumiant į priekį – pakelkite ją, grąžindami atgal. Dildę nuolat sukite, taip išvengsite vienpusio jos nusidėvėjimo.

STIHL pjovimo grandinės standartiškai galandamos 30 laipsnių kampu. Jeigu naudojamas dildės priedas (pvz., magnetinė galandimo plokštelė), lengva orientuotis pagal ant jų esančias žymes tam, kad įsitikintumėte, jog išlaikomas teisingas kampas.

Dildę nukreipkite taip, kad ketvirtadalis dildės skersmens išsikištų virš dantuko plokštelės. Tiesinamąjį dantuką dildykite, kol pjovimo briauna vėl bus puiki. Mes rekomenduojame kaip vieną iš techninės priežiūros priemonių – dažnesnį dildymą. Taip išvengsite daug laiko užimančio galandimo, kai tenka pašalinti daug medžiagos.


3-as žingsnis. Galandimo rezultato tikrinimas

Jei ant pjovimo krašto matosi šviesos atspindžiai, pjovimo dantukas dar nėra aštrus.

Pjovimo dantukas laikomas gerai išgaląstu tik tada, kai ant jo nebėra šviesos atspindžių.

Tada visų tos pusės pjovimo dantukų ilgį sulyginkite.  Po to pasukite grandininį pjūklą 180 laipsnių kampu ir galąskite visus kitoje grandinės pusėje esančius dantukus. Įsitikinkite, kad visi pjovimo dantukai yra tiesinamojo dantuko ilgio.


4-as žingsnis. Gylio ribotuvo reguliavimas

Galandant pjovimo dantuką, gylio ribotuvo atstumas automatiškai sumažėja.  Pagalandę visus pjovimo dantukus, turite patikrinti gylio ribotuvo atstumą, o prireikus sureguliuoti.  Norint patikrinti gylio ribotuvo atstumą, naudojamas galandimo šablonas, atitinkantis grandinės žingsnį.

Tam paprasčiausiai padėkite galandimo šabloną ant pjovimo grandinės. Jei gylio ribotuvas išsikiša virš šablono, jį reikia dar apdoroti.

Plokščia dilde gylio ribotuvą dildykite horizontaliai, kad jis būtų viename lygyje su galandimo šablonu.  Pjovimo grandinių su kuprotais varančiaisiais nareliais kupra apdirbama tuo pačiu metu kaip ir gylio ribotuvas.  Jei gylio ribotuvas yra tinkamo aukščio, tada dildykite gylio ribotuvo plokštelę kampu, lygiagrečiu grandinės aptarnavimo žymei – aukščiausio gylio ribotuvo taško daugiau nebenuleiskite. Būkite atsargūs, kad plokščia dilde nepaliestumėte ką tik išaštrinto pjovimo dantuko. Jei gylio ribotuvas per žemas, padidėja grandininio pjūklo atatranka.

Teoriškai gylio ribotuvą galima taip pat priderinti be dildymo šablono.  Be to visą laiką dirbkite su aptarnavimo ženklinimu.  Taip galandant rankomis daroma nemažai klaidų, todėl mes rekomenduojame naudoti galandimo šabloną. Dėmesio. Norėdami atnaujinti gylio ribotuvo pirminę būklę, visada naudokite plokščią dildę, apvalios dildės tam netinka!


Patarimas apie gaminį. Naudodamiesi dildžių laikikliu „Du viename“, vienu metu galite galąsti pjūklo grandinės dantukus ir tuo pačiu metu atstatyti reikiamą gylio ribotuvo aukštį.

MINKŠTA AR KIETA MEDIENA? OPTIMALUS GYLIO RIBOTUVO NUSTATYMAS

Gylio ribotuvas yra pjovimo grandinės pjaunamojo dantuko dalis. Juo nustatoma, kiek giliai pjaunamasis dantukas įsiskverbia į medieną, pjaunant grandininiu pjūklu, ir kiek medienos bus nusklembta. Norint optimaliai pjauti, reikia tinkamai nustatyti gylio ribotuvo atstumą, atsižvelgiant į medienos rūšį. Mes paaiškinsime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį..

REIKĖTŲ SUDERINTI GYLIO RIBOTUVĄ IR MEDIENOS RŪŠĮ

JKiekviena medienos rūšis, ją pjaunant, elgiasi skirtingai. Teisingai nustatę gylio ribotuvą, jūs galite palengvinti savo ir savo pjūklo darbą. Paprastai mes rekomenduojame dar perkant grandinę atkreipti dėmesį į tai, kokią medienos rūšį dažniausiai pjausite.  

Pjaunant kietą medieną, pasipriešinimas yra didesnis nei pjaunant minkštą. Todėl, norint pjauti kietą medieną, gylio ribotuvo tarpai neturėtų būti per dideli. Pjaunant minkštą medieną laikotarpiu, kai nebėra šalčių, šis atstumas gali būti iki 0,2 mm didesnis. Tam galima naudoti kito didesnio grandinės žingsnio galandimo šabloną. STIHL taip pat siūlo specialų galandimo šabloną, kuriuo naudodamiesi galite tiesiogiai nustatyti optimalų gylio ribotuvo atstumą kietai ir minkštai medienai.

Renkantis gylio ribotuvo atstumą, reikia orientuotis į grandinės žingsnį. Kokio dydžio turėtų būti gylio ribotuvo atstumas, pjaunant kietą medieną, pateikiama pirma pateiktoje lentelėje.

DAR DAUGIAU PATARIMŲ IR GUDRYBIŲ, KAIP GALĄSTI GRANDININIUS PJŪKLUS

  • Pirmiausia flomasteriu pažymėkite vieną pjaunamąjį dantuką. Ženklinant daug lengviau kontroliuoti, kaip tolygiai pašalinama medžiaga. Po dviejų ar trijų dildymų patikrinkite, kaip šalinama medžiaga. Jei pastebite, kad medžiaga dildoma tolygiai, jūs dirbate teisingai. Jei tik vietomis nutrinami dažai, įsitikinkite, kad naudojate tinkamą dildę, ir būkite atsargūs, kad dilde nedildytumėte per aukštai ar per giliai.
  • Nedirbkite pjūklo grandine tol, kol ji visiškai atšimpa. Nedirbkite pjūklo grandine tol, kol ji visiškai atšimpa. Norint, kad pjūklo grandinė vėl būtų aštri, pakanka kelių brūkštelėjimų dilde.
  • Suskaičiuokite dilde atliekamus judesius, ir kartokite tą patį brūkštelėjimų skaičių ties kiekvienu pjaunamuoju dantuku, kad visi pjaunamieji dantukai būtų vienodo ilgio.
  • Jeigu vienos eilės pjaunamieji dantukai yra trumpesni nei kitos, galąsdami labiau spaudėte dildę iš vienos pusės.  Išlyginkite dantukų ilgį, brūkštelėdami per ilgesnius dantukus dilde vieną ar du kartus. 
  • Patarimas apie gaminį. Naudodamiesi dildžių laikikliu „Du viename“, vienu metu galite galąsti pjūklo grandinės dantukus ir tuo pačiu metu atstatyti reikiamą gylio ribotuvo aukštį.

STIHL MOTORINIŲ PJŪKLŲ  NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

Čia galite patogiai atsisiųsti STIHL grandininio pjūklo naudojimo instrukciją.

GRANDININIO PJŪKLO GALANDIMAS TRUMPAI

  • Atšipęs grandininis pjūklas dirbant ne tik vargina, bet ir yra mažiau saugus.

  • Paruošti galąsti grandininį pjūklą nėra sudėtinga, tam reikia tik tinkamų įrankių.

  • Grandininio pjūklo dantukus galima pagaląsti tinkama apvalia dilde.

  • Net ir atliekant techninės priežiūros darbus, pavyzdžiui, galandant, taip pat rekomenduojama perskaityti grandininio pjūklo naudojimo instrukciją.

DAUGIAU APIE GRANDININIUS PJŪKLUS