Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

KAIP GERAI PAGALĄSTI SAVO GRANDININĮ PJŪKLĄ?

Kiekvieną pjovimo priedą reikia prižiūrėti: nuolat galąsti STIHL grandininio pjūklo grandinę tam, kad pjūklas dirbtų maksimaliu našumu.

KOKIE POŽYMIAI RODO, KAD GRANDINĖ YRA ATŠIPUSI?

Net geriausia grandinė ilgainiui atšimpa. Tai apsunkina darbą, o ir benzininis pjūklas greičiau susidėvi. Išsiaiškinsime, kaip jums patiems pasigaląsti pjūklą.

Jei dirbdami pastebėjote šiuos požymius, turite pagaląsti arba net pakeisti pjovimo grandinę.

PENKI ATŠIPUSIOS PJOVIMO GRANDINĖS POŽYMIAI

1 požymis

Pjovimo grandinė sunkiai pjauna medieną. Reikia naudoti jėgą, spaudžiant variklio bloką.

2 požymis

Atskiriant arba pjaunant išilgai, t.y. pjaunant vertikaliai per medžio kamieną, pjūklo grandinės vietoj stambių drožlių meta smulkias pjuvenas.

3 požymis

Nepaisant gero grandinės tepimo ir tinkamo grandinės įtempimo, pjūvyje atsirado dūmų.

4 požymis

Grandininis pjūklas pjauna viena kryptimi, o pjūvis yra kreivas. Tai rodo, kad pjovimo dantukai iš vienos pusės yra atšipę arba nevienodo ilgio.

5 požymis

Pjaunant grandininis pjūklas barška ir šokčioja. Pjūklą sunku tiksliai pridėti prie pjaunamos vietos.

VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA. GRANDINĖS IR GYLIO RIBOTUVO GALANDIMAS SU STIHL DILDĖS LAIKIKLIU „DU VIENAME“

Mūsų vaizdo įraše parodome, kaip vienu metu galima pagaląsti STIHL grandininio pjūklo pjovimo grandinę ir gylio ribotuvą, naudojant dildės laikiklį „Du viename“

Kas gylio ribotuvo atstumas?

Gylio ribotuvo atstumas – tai atstumas tarp dantuko plokštelės ir gylio ribotuvo viršutinio krašto. Kuo didesnis atstumas, tuo daugiau medienos kiekvienas dantukas nusklembia.

Galandant pjūklo dantukus, gylio ribotuvo atstumas mažėja. Taip yra todėl, kad galandant pjūklo dantukas sutrumpėja, o jo forma (siauresnis ir plokštesnis gale) tampa lygesnė.

Kiekvieną kartą galandant pjūklo grandinę, reikia patikrinti, jeigu reikia, pakoreguoti gylio ribotuvo atstumą, kad pjovimo rezultatas būtų maksimaliai geras.

KAIP PATIEMS PAGALĄSTI GRANDININĮ PJŪKLĄ SU APVALIA DILDE?

Pjovimo grandinės pjaunamuosius dantukus galite lengvai pagaląsti apvalia dilde.Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad naudojamas įrankis turi tikti jūsų pjūklo grandinei. Naudodami netinkamą dildę rizikuojate, kad grandinė ilgainiui praras savo našumą. Išsiaiškinkime, kaip išsirinkti tinkamą apvalią dildę. Apvalą dildę pasirenkame pagal grandinės žingsnį. Pagal tai, kokio žingsnio yra grandinė, parenkama jai tinkamo skersmens apvali dildė.

TINKAMOS APVALIOS DILDĖS PARINKIMAS PJOVIMO GRANDINEI GALĄSTI

Pagal grandinės žingsnį galima skirstyti grandininius pjūklus į naudojimo klases. Visų STIHL pjovimo grandinių žingsnį galite labai lengvai sužinoti: žingsnio skaičius nurodytas ant gylio ribotuvo. Pagal jį lengvai surasite reikiamo skersmens dildę STIHL iššifravimo lentelėje.

Jeigu neįmanoma įskaityti skaičiaus ant gylio ribotuvo, grandinės žingsnį galima nustatyti grandinės kontroliniu šablonu. Taip pat ir apskaičiuoti. Tam galite naudoti slankmatį. Išmatuokite atstumą nuo vienos kniedės centro iki kitos (praleisdami vieną tarpinę) kniedės centro ir padalykite gautą rezultatą iš dviejų. Gausite grandinės žingsnį milimetrais. Grandinės žingsnis matuojamas coliais, todėl paverskite gautą rezultatą į colius. Vienas milimetras lygus 0,039 colio, todėl gautą rezultatą padauginkite iš 0,039. Pagal gautą skaičių STIHL iššifravimo lentelėje galite rasti tinkamo skersmens dildę.

 

GYLIO RIBOTUVO ŽYMĖJIMAS ALTERNATYVUS GYLIO RIBOTOUVO ŽYMĖJIMAS PJOVIMO GRANDINĖS ŽYMĖJIMAS APVALIOS DILDĖS DIAMETRAS
1 1/4 1/4" 4,0 Milimetrai
2 325 .325" 4,8 Milimetrai
3 3/8 3/8" 5,2 Milimetrai
4 404 .404" 5,5 Milimetrai
6 P, PM 3/8" Picco 4,0 Milimetrai
7   1/4" Picco 3,2 Milimetrai

 

NAUDINGA ŽINOTI

Atkreipkite dėmesį, kad pjovimo grandinėms dildyti naudojamų dildžių išpjovos struktūra yra kitokia nei naudojamų, pavyzdžiui, dirbtuvėse. Todėl pastarosios netinka pjovimo grandinių galandimui.

GRANDININIO PJŪKLO GALANDIMO INSTRUKCIJA

1-AS ŽINGSNIS. DARBO VIETOS PARUOŠIMAS IR PJOVIMO GRANDINĖS VALYMAS

Pasirinkę tinkamą apvalią dildę, pasirūpinkite savo darbo vietos saugumu. Be tinkamų įrankių dar užtikrinkite, kad būtų pakankamai vietos. Dėl saugumo dėvėkite pirštines iš atsparių medžiagų. Nuvalykite pjovimo grandinę ir patikrinkite, ar ji nėra pažeista. Tada šiek tiek ją įtempkite, taip bus patogiau galąsti dantukus. Žymekliu pažymėkite tiesinantį dantuką, pagal kurį dildysite visus kitus dantukus.

Įsitikinkite, kad grandinė dar nėra visiškai susidėvėjusi. Jei ji susidėvėjusi, rekomenduojame pakeisti visą pjovimo grandinę.


2-AS ŽINGSNIS. DARBAS SU DILDE

Įstatykite dildę viena ranka laikydami už rankenos, kita ranka stumkite dildę pjaunančiuoju dantuku į priekį. Pradėkite nuo tiesinamojo dantuko. Įstatykite dildę į pjovimo dantuką taip, kad dildę būtų galima nukreipti išilgai dantuko iš vidaus iš į išorę spaudžiant.

Visada dildykite 90 laipsnių kampu juostos atžvilgiu. Dildė galanda tik stumiama į priekį. Dildę nuolat sukite, kad išvengtumėte vienpusio susidėvėjimo.

STIHL pjovimo grandinės paprastai galandamos 30 laipsnių kampu (medieną pjaunant skersai), o išilginiam pjovimui grandinės galandamos 10 laipsnių kampu. Jeigu naudojamas dildės priedas (pavyzdžiui, magnetinė galandimo plokštelė), lengva orientuotis pagal ant jų esančias žymes tam, kad įsitikintumėte, kad išlaikomas tinkamas kampas. 

Dildę nukreipkite taip, kad ketvirtadalis dildės skersmens išsikištų virš dantuko plokštelės. Tiesinamąjį dantuką dildykite, kol pjovimo briauna vėl bus aštri. Mes rekomenduojame grandinę galąsti dažniau. Grandinės galandimas svarbi techninės priežiūros priemonių dalis. Dažnesnis dilinimas palengvina grandinės techninę priežiūrą: nereiks ilgai jos galąsti, grandinė mažiau dėvisi.


3-AS ŽINGSNIS. GALANDIMO REZULTATO TIKRINIMAS

Jei ant pjovimo krašto matosi šviesos atspindžiai, pjovimo dantukai dar nėra pakankamai aštrūs.

Pjovimo dantukai yra gerai pagaląsti, jei ant jų nėra šviesos atspindžių.

Sulyginkite visų vienos pusės pjovimo dantukų ilgį. Pasukite grandininį pjūklą 180 laipsnių kampu ir pagaląskite visus kitoje grandinės pusėje esančius dantukus. Įsitikinkite, kad visi pjovimo dantukai yra tiesinamojo dantuko ilgio.


4-AS ŽINGSNIS. GYLIO RIBOTUVO REGULIAVIMAS

Galandant pjovimo dantukus, gylio ribotuvo atstumas sumažėja. Pagalandę visus pjovimo dantukus, patikrinkite gylio ribotuvo atstumą, o prireikus jį sureguliuokite. Norėdami patikrinti gylio ribotuvo atstumą, naudokite galandimo šablonas, pagal grandinės žingsnį.

Padėkite galandimo šabloną ant pjovimo grandinės. Jei gylio ribotuvas išsikiša virš šablono, ji reikia sureguliuoti. 

Plokščia dilde gylio ribotuvą dildykite horizontaliai, kad jis būtų viename lygyje su galandimo šablonu. Pjovimo grandinių su kuprotais varančiaisiais nareliais kuprelė dilinama tuo pačiu metu kaip ir gylio ribotuvas. Jeigu gylio ribotuvas yra tinkamo aukščio, tuomet dildykite gylio ribotuvo plokštelę kampu, lygiagrečiu grandinės ribotuvo taškui. Būkite atsargūs, kad plokščia dilde nepaliestumėte ką tik paaštrinto pjovimo dantuko. Jei gylio ribotuvas per žemas, padidėja grandininio pjūklo atatranka. 

Gylio ribotuvą galima priderinti ir prie dildymo šablono. Be to, dirbkite su aptarnavimo ženklinimu. Galandant rankomis padaroma nemažai klaidų, todėl rekomenduojame naudoti galandimo šabloną. Dėmesio! Norėdami atnaujinti gylio ribotuvą, visada naudokite tik  plokščią dildę, apvalios dildės tam netinka! 


Mes patariame. Naudodami dildžių laikikliu „Du viename“, vienu metu galite pagaląsti pjūklo grandinės dantukus ir sureguliuoti gylio ribotuvo aukštį.

STIHL HEXA PJŪKLO GRANDINĖS GALANDIMAS

Galandimas dar niekada nebuvo toks paprastas: novatorišką STIHL 3/8" Rapid Hexa pjūklo grandinę galite pagaląsti naudodami specialiai sukurtą šešiakampę dildę – be papildomų galandimo priemonių. Naujoji 6 kraštų dildė puikiai tinka naujoviškai šešiakampio pjovimo formai. Dantukai suderinti ir leidžia greitai ir beveik tobulai pagaląsti pjūklo grandinę idealiu galandimo kampu. Kaip tai veikia tiksliai, galite pamatyti vaizdo įraše. Dėl novatoriškos Rapid Hexa grandinės danties formos gausite labai patvarę grandinę su iki 10% didesniu pjovimo našumu lyginant su RS (Rapid Super) grandine.

Norėdami pagaląsti Rapid Hexa pjovimo grandinę, padėkite šešiakampę dildę 90 laipsnių kampu į pjovimo juostą. Dildės žyma nukreipta į viršų ir eina lygiagrečiai pjovimo danties žymei, todėl automatiškai pasiekiamas idealus 25 laipsnių galandinimo kampas.. 

Viena ranka laikykite už rankenos, o kita ranka galąskite. Užtikrinkite, kad galandama būtų tik viena pusė. Galąsdami į priekį dildę prispauskite, grįždami atgal – atkelkite. Tada sureguliuokite gylio ribotuvą; išsamias instrukcijas rasite grandinės galandinimo 4 žingsnyje aukščiau.

MINKŠTA AR KIETA MEDIENA? OPTIMALUS GYLIO RIBOTUVO NUSTATYMAS

Gylio ribotuvas yra pjovimo grandinės pjaunamojo dantuko dalis. Juo nustatoma, kiek giliai pjaunamas dantukas įsiskverbia į medieną, ir kiek medienos jis nusklembia. Norit efektyviai pjauti įvairių rūšių medieną, reikia tinkamai nustatyti gylio ribotuvo atstumą. Išsiaiškinsime, į ką reikia atkreipti dėmesį pjaunant įvairių rūšių medieną.

KODĖL REIKIA DERINTI GYLIO RIBOTUVĄ IR MEDIENOS RŪŠĮ?

Kiekvienai medienos rūšiai reikia skirtingų pjūklo nustatymų. Tinkamai nustatę gylio ribotuvą, jūs galite palengvinti savo darbą. O ir pjūklas veiks lengviau. Paprastai mes rekomenduojame prieš perkant grandinę atsižvelgti tai, kokia medieną dažniausiai planuojate pjauti.

 

Pjaunant kietą medieną, pasipriešinimas yra didesnis nei pjaunant minkštą. Todėl gylio ribotuvo tarpai neturėtų būti per dideli. Pjaunant minkštą medieną (kai mediena neįšalusi), atstumas turėtų būti iki 0,2 mm didesnis. Matavimui galima naudoti didesnio grandinės žingsnio galandimo šabloną, kuriuo naudodamiesi galėsite nustatyti tinkamą gylio ribotuvo atstumą kietai ir minkštai medienai.

Gylio ribotuvo atstumą reikia derinti pagal grandinės žingsnį. Kokio dydžio turi būti gylio ribotuvo atstumas, jei pjausite kietą medieną, pateikiama ankstesnėje lentelėje.

DAR DAUGIAU PATARIMŲ IR GUDRYBIŲ, KAIP GALĄSTI GRANDININIUS PJŪKLUS

  • Pirmiausia žymekliu pažymėkite vieną pjaunamąjį dantuką. Ženklinimas padeda lengviau kontroliuoti, ar tolygiai ir tinkamai dilinama. Po dviejų ar trijų brūkštelėjimų dilde patikrinkite rezultatą. Jei grandinės dantukai dildomi tolygiai, jūs dirbate tinkama linkme. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamą dildę. Būkite atsargūs ir nedildytumėte per aukštai, ar per giliai.
  • Neleiskite pjūklo grandinei visiškai atšipti. Norit, kad pjūklo grandinė vėl būtų aštri, pakanka kelių brūkštelėjimų dilde.
  • Skaičiuokite dilde atliekamus judesius. Kiekvieną dantuką dildykite vienodą brūkštelėjimų skaičių. Taip visi pjaunamieji dantukai bus vienodo ilgio.
  • Jeigu vienos eilės pjaunamieji dantukai yra trumpesni nei kitos, vadinasi, labiau spaudėte dildę iš vienos pusės. Išlyginkite dantukų ilgį, brūkštelėdami per ilguosius dantukus dilde vieną ar du kartus. 
  • Mes patariame. Naudodami dildžių laikikliu „Du viename“, galite pagaląsti dantukus ir kartu sureguliuoti gylio ribotuvą iki reikiamo aukščio.

STIHL GRANDININIŲ PJŪKLŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

Čia galite patogiai atsisiųsti STIHL grandininio pjūklo naudojimo instrukciją.

GRANDININIO PJŪKLO GALANDIMAS TRUMPAI

  • Atšipusiu grandininiu pjūklu ne tik sunkiau dirbti, bet jis yra ir nesaugus naudojimui.

  • Grandininį pjūklą paruošti galandimui nėra sunku, tik reikia tinkamų įrankių.

  • Grandininio pjūklo dantukus galima pagaląsti tinkama apvalia dilde.

  • Atliekant techninės priežiūros darbus, pavyzdžiui, galandimą, rekomenduojame perskaityti grandininio pjūklo naudojimo instrukciją.

DAUGIAU APIE GRANDININIUS PJŪKLUS