Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

VEJAPJOVĖS VALYMO INSTRUKCIJA

Sezono metu žolė auga greitai, todėl vejapjovė nuolat turi darbo. Išsiaiškinsime, kaip valyti vejapjovę, kad ji tarnautų ilgus metus.

VEJAPJOVĖS – GALINGI ĮRENGINIAI

vejapjovės tikimės daug. Veja pjaunama nuo pavasario iki rudens, o vejapjovė dažnai naudojama po kelias valandas. Pjaunant nešvarumai ir augalų likučiai nusėda ant korpuso, prilimpa prie vejapjovės ašmenų. Kad pjovimo rezultatai būtų geri, po kiekvieno naudojimo rekomenduojame išvalyti vejapjovę. Be to, visada suplanuokite reguliarią techninę priežiūrą.

SAUGU IR ŠVARU DĖL TINKAMOS ĮRANGOS

Visada saugiai valykite vejapjovę. Valydami visada dėvėkite tvirtas pirštines. Ypatingai svarbu valant vejapjovės ašmenis mūvėti pirštines iš atsparios medžiagos, apsaugančios nuo įpjovimų.

VEJAPJOVĖS VALYMAS: ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO

Galite labai greitai po darbo išvalyti vejapjovę. Išsiaiškinsime, kaip tai padaryti ir ko reikia valymui. Kai veja nupjauta, o augalų liekanos sukrautos į kompostą – laikas valyti vejapjovę.

Jums reikės:

  • tvirtų pirštinių;

  • medinės ar silikoninės mentelės;

  • šluotos / šluotelės;

  • kai nešvarumai įsisenėję – specialaus valiklio, pavyzdžiui,  STIHL „Multiclean“.


Prieš pradėdami valyti, visada įsitikinkite, kad vejapjovė yra išjungta ir atjungta nuo maitinimo lizdo. Ištraukite uždegimo žvakę benzininės vejapjovės, atjunkite elektrinę vejapjovę nuo maitinimo šaltinio o iš akumuliatorinės vejapjovės išimkite akumuliatorių. Svarbu, kad vejapjovė netyčia neįsijungtų. 

Nuimkite žolės surinkimo krepšį ir išvalykite jį šepetėliu. Vejapjovės korpusą galima apvalyti ir šepetėliu. Jei vejapjovė yra labai nešvari, galite nuvalyti ją drėgna šluoste. Valyti sodo žarna rekomenduojama tik esant žemam slėgiui. Aukšto slėgio plovykla vejapjovei valyti netinka.

Kitas veiksmas – vejapjovę padėti į valymo padėtį, kuri aprašyta vejapjovės naudojimo instrukcijojeJei turite benzininę vejapjovę, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ar uždegimo žvakė yra nukreipta į viršų. Jeigu uždegimo žvakė nukreipta žemyn, gali ištekėti alyva, dėl bus pažeistas variklis ir karbiuratorius.

Mentele ir šluotele nuvalykite vejapjovės apačią. Mentelė padeda pašalinti peilio srityje esančius stambius ir didesnius augalų likučius. Apačią lengviau ir geriau nuvalyti iš karto po darbo, kai nešvarumai ir augalų likučiai dar yra nepridžiūvę. Juos taip lengviau pašalinsite. Taip pat medine mentele ar šluotele atsargiai pašalinkite visus nešvarumus nuo vejapjovės ašmenų. Prireikus, ir jei nešvarumai sunkiai nusivalo, galima naudoti ir specialų valiklį.

Nuvalyta vejapjovė yra parengta kitam darbui. Kruopštus valymas ir priežiūra būtini po 25 darbo valandų ir /arba prieš padedant ją žiemai. Mes apibendrinome, kaip tai veikia, ir pateikiame patarimus toliau. 

TECHNINĖ PRIEŽIŪRA. INTENSYVUS VALYMAS

Maždaug po 25 darbo valandų vejapjovę reikia kruopščiai nuvalyti.

Valymo gali prireikti ir anksčiau, atsižvelgiant į atliekamą darbą ir jo intensyvumą. Svarbu: reguliarus valymas palengvina techninę priežiūrą, o nuolat atliekami techninės priežiūros darbai prailgina vejapjovės tarnavimo laiką.


VEJAPJOVĖS AŠMENŲ TIKRINIMAS

Pjovimo peiliai priklausomai nuo naudojimo, ilgainiui atšimpa. Todėl kruopštaus valymo metu gerai apžiūrėkite vejapjovės peilį. Patikrinkite, ar jo ašmenys nėra įtrūkę ar sudilę. Naudojimo instrukcijoje yra nurodyta peilio nusidėvėjimo riba. Vėliausiai, kai ji bus pasiekta, peilį pakeiskite. Išimkite detalę, laikydamiesi naudojimo instrukcijoje pateiktų nurodymų, ir perduokite STIHL specializuotam pardavėjui patikrinti. Jis gali profesionaliai pagaląsti ir subalansuoti peilį. Paprastai peilis yra naudojamas keletą metų, o reguliarus galandimas ir balansavimas pratęsia jo tarnavimo laiką. Peilis dyla, todėl jį tenka reguliariai pakeisti. Jūs galite patikėti peilio keitimą ir STIHL specializuotam pardavėjui.

ŽOLĖS SURINKIMO KREPŠIO PLOVIMAS

Žolės surinkimo krepšio priežiūra turi akivaizdų poveikį vejapjovės pjovimo kokybei. Nuimkite žolės surinkimo krepšį ir išplaukite paprasčiausia sodo žarna. Svarbu, kad neliktų prilipusių nešvarumų ir augalų likučių, kurie žiemos metu supelija ar pridžiūva. Jei krepšys stipriai suteptas, padeda specialus valiklis, pavyzdžiui, STIHL „Multiclean“. Siūlome išbandyti mūsų valymo ir priežiūros priemonių rinkinį, skirtą „iMOW®“ vejos pjovimo robotams ir STIHL vejapjovėms. 

ORO FILTRO VALYMAS

Oro filtrai valo iš karbiuratoriaus išeinantį orą, todėl ilgainiui užsiteršia. Reikėtų retkarčiais oro filtrą išpurtyti arba nuvalyti teptuku. Ypač švariai filtrą išvalysite suspaustu oru. Jeigu net po valymo oro filtras vis dar yra nešvarus ir pakitusios spalvos, jį reikia pakeisti. Tik taip galima garantuoti ilgalaikį gerą našumą.

UŽDEGIMO ŽVAKĖS TIKRINIMAS

Uždegimo žvakę galima lengvai nuvalyti nepūkuota šluoste. Ar pastebimi kokie nors nusidėvėjimo požymiai, ar kilo problemų dar užvedant? Tada atėjo laikas pakeisti uždegimo žvakę nauja. Paprastai žvakė keičiama kas trejus metus. Kita vertus, tai priklauso ir nuo vejapjovės naudojimo dažnumo ir intensyvumo.


VEJAPJOVĖS PARUOŠIMAS ŽIEMAI

Pagrindiniai techninės priežiūros darbai dažnai atliekama prieš vejapjovės paruošimą žiemos laikymui. Savo išsamiame straipsnyje mes surinkome informaciją, apie tai, kaip paruošti vejapjovę žiemai.

ĮVAIRIŲ VEJAPJOVĖS TIPŲ YPATUMAI

BENZININĖS VEJAPJOVĖS VALYMAS 

Dėl vidaus degimo variklio oro filtre ir uždegimo žvakėje nusėda nešvarumai. Benzininiam įrenginiams reikia daugiau priežiūros nei kitų tipų vejapjovėms.

ELEKTRINĖS VEJAPJOVĖS VALYMAS 

Elektrines vejapjoves visada geriausia valyti sausuoju būdu. Jeigu valant naudosite per daug vandens, drėgmė gali prasiskverbti į elektrinį variklį ir jį sugadinti.

AKUMULIATORINĖS VEJAPJOVĖS VALYMAS 

Turint akumuliatorinę vejapjovę, dar reikia prižiūrėti ir akumuliatorių. Atkreipkite dėmesį į tinkamą laikymą. Visada laikykite sausai ir vėsiai, bet ne žemesnėje kaip 0 °C temperatūroje.

 

VEJAPJOVĖS VALYMAS TRUMPAI

  • Po kiekvieno naudojimo beržine šluotele ir mentele kruopščiai nuvalykite įrenginį, taip pašalindami augalų likučius.

  • Išsamesnis patikrinimas atliekamas kas 25 darbo valandas. Kruopščiai nuvalykite vejapjovę ir patikrinkite ašmenų būklę. Patikrinkite ar ašmenys nėra įtrūkę ar neturi kitokių medžiagos pakitimų?

  • Vejapjovės oro filtras ir uždegimo žvakė taip pat turi būti reguliariai valomi ir tikrinami.

Daugiau apie vejapjoves