Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

„¡MOW®“ VEJOS PJOVIMO ROBOTAI. LENGVAS ĮDIEGIMAS

Jei turite vejos robotą „iMOW®”, vejos prižiūrėti patiems nebereikia. Išsiaiškinsime, kaip galite patys įdiegti savo naują vejos pjovimo robotą.

DAUGYBĖ VEJOS PJOVIMO ROBOTO PRIVALUMŲ

Tobulai vejai reikalinga nuolatinė priežiūra. Turint tinkamą pagalbininką, veją prižiūrėti yra labai lengva. Mūsų vejos pjovimo robotas atliks savo darbą savarankiškai ir automatiškai. Tuo pat metu jūsų veja yra mulčiuojama ir aprūpinama maistinėmis medžiagomis. Laikui bėgant, jus džiugins vešli ir daili aplinka. Jums tereikia nustatyti pjovimo laiką ir plotą, o „iMOW®” pats pasirūpins likusiais veiksmais. Prieš pradedant pjauti, įdiekite „iMOW®” vejos pjovimo robotą. Išsiaiškinsime, kaip tai padaryti. 

INSTRUKCIJA. LENGVAS VEJOS PJOVIMO ROBOTO ĮDIEGIMAS

Patikėti įdiegimą kitiems, o gal įdiegti patiems? Tai jūsų pasirinkimas. Įdiegti robotą jums gali kvalifikuoti pardavėjai, arba tai galite padaryti patys. Mes žingsnis po žingsnio paaiškinsime, kaip jūs savarankiškai galite įdiegti vejos pjovimo robotą.

PARUOŠIMAS ĮDIEGIMUI

Prieš tai, kai „iMOW®” perims vejos pjovimą, mes rekomenduojame paskutinį kartą visą plotą nupjauti įprasta vejapjove, sutrumpinant veją maždaug iki 4-5 cm. Jei žemė yra kieta ir sausa – sudrėkinkite ją, kad būtų lengviau sukalti įkrovimo stotelės tvirtinamąsias vinis ir kaiščius.

Norint patiems įdiegti vejos pjovimo robotą, jums reikia:

 • įkrovimo stotelės;

 • naudojimo ir trumposios instrukcijos;

 • plaktuko;

 • kombinuotų replių;

 • izoliacijos nuėmimo replių;

 • užrašų lapelio ir rašiklio;

 • įdiegimo rinkinio.

Atsižvelgiant į tai, kokį vejos plotą norite pjauti, jums reikės S arba L dydžio įdiegimo rinkinio. Su „iMOW®” galite pjauti taip pat ir mažesnius nei 100 kvadratinių metrų plotus. Tam reikia įdiegti „AKM 100“ priedą su perimetro viela.

1-as ŽINGSNIS. BRĖŽINIO NUBRAIŽYMAS

Mes rekomenduojame nubraižyti vejos planą, jame pažymėkite kietus daiktus, pavyzdžiui, sūpynių rėmą. Eskize pažymėkite norimą įkrovimo stotelės vietą ir nubraižykite vielos klojimo aplink pjovimo plotą kontūrą. Braižydami perimetro vielos kontūrą, įsitikinkite, kad šis niekur nesikerta.

2-as ŽINGSNIS. PIRMINIO ĮDIEGIMO PRADŽIA

Vejos pjovimo roboto įdiegimo vedlys padės atlikti visus pradinio įdiegimo veiksmus. Juo lengva naudotis. Pirmiausia nustatoma kalba, data ir laikas. Įsitikinkite, kad nustatyta teisinga data. Tik taip vejos pjovimo robotas pjaus veją norimu pjovimo laiku.

3-as ŽINGSNIS. ĮKROVIMO STOTELĖS MONTAVIMAS

Kai „iMOW®” nedirba, įkrauna akumuliatorių įkrovimo stotelėje. Pasirenkant vietą stotelei, reikia atkreipti dėmesį į keletą detalių, kurias mes apibendrinome.
 
STOVĖJIMO VIETA VIDUJE ARBA LAUKE MAITINIMO JUNGTIS   BE TRIKDŽIŲ ŠALTINIŲ 


Dėl tiesioginių saulės spindulių įrenginyje temperatūra gali pakilti, todėl gali pailgėti akumuliatoriaus įkrovimo laikas. Todėl mes rekomenduojame stovėjimo vietą įrengti šešėlyje, nuo saulės spindulių apsaugotoje vietoje. Jei įkrovimo stotelei įrengti neturite vietos šešėlyje, galima įrengti pavėsinę nuo saulės spindulių. Taip vejos pjovimo robotas bus geriau apsaugotas oro sąlygų poveikio.

Įkrovimo stotelė turėtų būti pastatyta aiškiai matomoje vietoje, kad netaptų kliūtimi.


Vejos pjovimo robotą galima įdiegti tiek pjauname plote, tiek ir už jo ribų. Abi įdiegimo parinktis rasite naudojimo instrukcijoje.


Maitinimo jungtis gali būti tik tiek nutolusi nuo įkrovimo stotelės, kad maitinimo laidą būtų galima prijungti tiek prie įkrovimo stotelės, tiek prie maitinimo tinklo. Maitinimo bloko laido keisti negalima. Rekomenduojamas lizdas su apsauga nuo viršįtampių. 


Metalai, geležies oksidai, magnetinės ar elektrai laidžios medžiagos, senos perimetro vielos gali trukdyti pjauti. Įsitikinkite, kad galimi trikdžių šaltiniai yra pašalinti.

 

4-as ŽINGSNIS. PERIMETRO VIELOS TIESIMAS

Perimetro viela padeda vejos pjovimo robotui atpažinti pjaunamą plotą. Įkrovimo stotelė per vielą siunčia signalą, kurį nuskaito „iMOW®”.

Mūsų dviejose vaizdo įrašo instrukcijose išsamiai parodoma, kaip teisingai ištempti perimetro vielą aplink šienaujamą plotą ir prijungti ją prie įkrovimo stotelės.

SVARBIAUSIŲ PUNKTŲ APŽVALGA

Įkalkite tvirtinamąsias vinis visiškai į žemę 28 cm atstumu nuo krašto („iMOW®” RMI 632–33 cm). Be to, tarp vinių visada išlaikykite maždaug vieno metro atstumą.

Aplink visus objektus, kuriuos turėtų apvažiuoti „iMOW®”, pavyzdžiui, gėlių lysves ar medžius, augančius vejoje, arba aplink kliūtis, kurios yra žemesnės nei 8 cm (žemesnės nei 10 cm, kai naudojamas „iMOW®” RMI 6), sukurkite ribojamas zonas. Norint tinkamai įdiegti ribojamas zonas, reikia atsiminti kelis dalykus.


Atstumas iki objekto

Kaip ir tempiant vielą ties pjovimo vietos kraštu, reikia išlaikyti atstumą iki objekto, pavyzdžiui, gėlių lysvės ar medžio, turint „iMOW®” RMI 422–28 cm atstumą, o „iMOW®” RMI 632–33 cm.


Ribojamos zonos skersmuo

Ribojamos zonos minimalus skersmuo turi būti 56 cm (66 cm, kai naudojamas „iMOW®” RMI 632).

Ribojamos zonos taip pat turi būti nutolusios nuo krašto kilpos 44 cm (RMI 622–54 cm) atstumu.

Ribojamos zonos skersmuo turėtų būti daugiausia trys metrai.

Išsami informacija ir ribojamų zonų taisyklės pateikiamos naudojimo instrukcijoje.

STIHL profesionalų patarimas. Perimetro viela greitai susilieja su žeme. Ją taip pat galima įkasti į 10 cm gylį, pavyzdžiui, naudojant klojimo įrenginį.


 

NURODYMAI IR SAUGOS PRIEMONĖS

Dar norime jums pateikti kelis nurodymus.

PJOVIMO AUKŠČIO NUSTATYMAS

Pirmąsias kelias savaites nustatykite pjovimo aukštį 5 lygiui, kol perimetro viela apaugs. Taip užtikrinsite saugų veikimą, nepažeidžiant perimetro vielos. Po to galite pasirinkti mažesnį pjovimo aukštį. Užsitęsus sausrai, mes rekomenduojame nustatyti aukščiausią pjovimo aukštį, kad taip greitai neišdžiūtų dirva ir neišdegtų jūsų veja.

SAUGOS NURODYMAS

STIHL „iMOW®” vejos pjovimo robotai atitinka visus galiojančius saugos standartus. Tuo metu, kai „iMOW®” vejos pjovimo robotas yra aktyvus, nebūkite ant vejos ir įsitikinkite, kad ant jos nėra vaikų ar gyvūnų. „IMOW®” dienos metu gali atlikti visus pjovimo darbus, tad jam nereikia dirbti naktį. Vejos robotas turėtų pjauti tik dienos metu, kad jis nekeltų pavojaus naktiniams gyvūnams.

SPECIALIZUOTO PARDAVĖJO PAGALBA VEJOS PJOVIMO ROBOTUI ĮDIEGTI

Jeigu jūs norite, kad robotą įdiegtų vienas iš mūsų specializuotų pardavėjų, kvalifikuoti specialistai jums mielai patars. Vasarą pasitikite atsipalaidavę!

VEJOS PJOVIMO ROBOTO ĮDIEGIMAS: TRUMPAI

 • Paruoškite veją vejapjove, visos vejos aukštis turi būti 4–5 centimetrų aukščio.

 • Įdiegimo vedlys padės jums atlikti įdiegimą.

 • Įkrovimo stotelei įrengti tinkamiausia lygi vieta, esanti šešėlyje, netoliese turi būti tinkama maitinimo jungtis.

 • Perimetro viela tiesiama tam, kad būtų tiksliai pažymėtas pjaunamas plotas.

 • Vejos pjovimo roboto montavimą taip pat gali atlikti patikimas specializuotas pardavėjas.

Daugiau apie vejos pjovimo robotus