KAIP PJAUTI ŽOLIAPJOVE?

Norint sėkmingai pjauti žoliapjove, svarbūs ne tik tinkami pjovimo metodai, taip pat svarbu taisyklingai laikyti žoliapjovę. Apie viską sužinosime šiame straipsnyje.

MUMS RŪPI JŪSŲ SAUGUMAS. APSAUGINĖ ĮRANGA

Darbas su galingais įrenginiais teikia malonumą. Nuostabu, kai galite pranokti net pats save. Gerai, jeigu jūs galite pasikliauti veiksmingais ir patikimais apsauginiais drabužiais. Dirbdami su žoliapjove, visada dėvėkite asmenines apsaugos priemones: akinius, veido, klausos apsaugą, apsauginius batus ir kt. Išsamią informaciją apie apsaugas rasite savo gaminio naudojimo instrukcijoje. Prieš pradėdami dirbti pirmą kartą, atidžiai susipažinkite su savo įrenginiu ir prieš kiekvieną naudojimą įsitikinkite, kad jūsų įrenginys yra nepriekaištingos būklės. Jūsų pageidavimui STIHL specializuotas pardavėjas paruoš kiekvieną įrenginį pirmajam naudojimui ir patars dėl apsauginių drabužių modelių ir dydžių. Įsidėmėkite, kad asmeninės apsaugos priemonės nepakeičia saugių darbo metodų.

SVARBIAUSIA – TAISYKLINGAS ŽOLIAPJOVĖS LAIKYMAS

Pasiruoškite prieš pradėdami pjauti. Patogumą ir lengvą darbą užtikrina tinkamai užsidėti pečių diržai, nes tik taip žoliapjovė bus tinkamai subalansuota. Tolesniuose punktuose išsiaiškinsime, į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį pjaunat su žoliapjove.

VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA. ŽOLIAPJOVĖS SU DVIEM RANKENOMIS UŽSIDĖJIMAS

KAIP PJAUTI ŽOLIAPJOVE? 

Naudodami tinkamą pjovimo būdą su STIHL žoliapjove galite pasiekti nuostabių rezultatų. Net jei tai bus tik pirmas kartais, kai rankose laikote žoliapjovę, pjauti išmoksite greitai. Žoliapjove pjaunama mostais iš dešinės į kairę puslankiu, einant į priekį žingsnis po žingsnio. Šio metodo privalumas yra toks, kad nupjauta žolė gula jau ant nupjauto lauko.

KAIP PJAUTI AUKŠTĄ ŽOLĘ?

Kai žolė yra labai aukšta arba piktžolės sukietėjusios, patartina pjauti dviem kryptimis. Pirmiausia, mostu į dešinę nupjaukite viršutinę žolės dalį, o apatinę – priešingu mostu (į kairę). Nupjauta žolė gula į kairę.

VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA. AUKŠTOS ŽOLĖS PJOVIMAS STIHL ŽOLIAPJOVE

DIDELI, LYGŪS PLOTAI – TEISINGAS APSISUKIMAS

 

Mes patariame: dideles plokštumas geriausia pjauti kvadratais. Pjaunamas plotas suskirstomas kvadratais, tada visą laiką pjaunama iš išorinės pusės iki vidurio.

VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA. DIDELIŲ PLOTŲ PJOVIMAS STIHL ŽOLIAPJOVE

IŠILGAI ŠLAITO – MOSTAS PO MOSTO

Šlaitus šienauti geriausia pjaunant juostomis. Pjaukite vieną juostą lygiagrečiai šlaito, o paskui grįžkite palei ją. Toliau pjaukite kitą, aukščiau esančią juostą. Šiuo atveju nupjauta žolė taip pat guldoma ant jau nušienautos vietos.

VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA. ŠLAITO PJOVIMAS STIHL ŽOLIAPJOVE

KLIŪČIŲ ĮVEIKIMAS. APIPJOVIMAS ŽOLIAPJOVE

Pjauti aplink medžius ir krūmus labiausiai tinka pjovimo valai. Su jais nepažeisite šakų ir kamienų. Jei keli augalai auga nedideliu atstumu vienas nuo kito, rekomenduojama prieš darbą juos apipjauti. Tam orientavimuisi pasinaudokite žoliapjovės apsauga. Pjaudami aplink krūmą, visada laikykite apsaugą tiesiai palei jį.

VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA. APIPJOVIMAS STIHL ŽOLIAPJOVE

Pastaba!

Visada perskaitykite savo įrenginio naudojimo instrukciją. Be to, jūsų STIHL specializuotas pardavėjas visada mielai jums patars.

STIHL ŽOLIAPJOVIŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

Čia galite patogiai atsisiųsti savo STIHL žoliapjovės naudojimo instrukciją.

KAIP TINKAMAI PJAUTI SU ŽOLIAPJOVE? TRUMPAI

  • Visada dėvėkite asmenines apsaugos priemones, nurodytas jūsų įrenginio naudojimo instrukcijoje.

  • Norint pjauti efektyviai, reikia taisyklingai laikyti žoliapjovę.

  • Pjaunant dažniausiai judama iš dešinės į kairę.

  • Kai žolė labai aukšta, geriausia pjauti mostais dviem kryptimis.

  • Didesnius plotus pjaukite kvadratiniu būdu.

  • Juostomis šienauti geriausia šlaituose.

  • Jei yra kliūčių, jas reikia apipjauti.

DAUGIAU APIE ŽOLIAPJOVES - KRŪMAPJOVES