PJOVIMO VALO VYNIOJIMAS

Pjovimo valo vyniojimas ant STIHL žoliapjovių. Mūsų straipsnyje rasite visą reikalingą informaciją.

PAGRINDAI. TINKAMAS PJOVIMO VALAS BET KOKIAM IŠŠŪKIUI

Ar norite sužinoti, kokį pjovimo valą geriausiai naudoti savo STIHL žoliapjovei ir kaip jį užvynioti? Viskas priklauso nuo darbo, kurį norėtumėte atlikti savo įrenginiu. Pagrindinė taisyklė: kuo aukštesnė ir tankesnė žolė, tuo storesnis turi būti valas. Valo storis turi įtakos ir jūsų naudojamam įrenginiui. Kuo storesnis valas, tuo daugiau galios reikia dailiam pjūviui. Norėdami sužinoti, kokį valą reikia rinktis skirtingiems darbams, turite susipažinti su skirtingomis pjovimo galvutėmis.

TRYS ŽOLIAPJOVIŲ PJOVIMO GALVUČIŲ SU VALAIS VARIANTAI

STIHL siūlo platų spektrą žoliapjovių, skirtų naudoti mėgėjams ir profesionalams. Jos skiriasi galia, variklio tipu, rankena ir sumontuota pjovimo galvute. Nežiūrint į kitas eksploatacines savybes, iš anksto sumontuotą pjovimo galvutę jūs taip pat galite pakeisti kita tinkama pjovimo galvute arba metaliniu įrankiu. STIHL žoliapjovės pjovimo galvutes su pjovimo valu galima suskirstyti į tris kategorijas, kurios pirmiausia skiriasi valo reguliavimo būdu, šiam susidėvėjus:

PJOVIMO GALVUTĖ „AUTOCUT“

Naudojant „AutoCut“ pjovimo galvutę, valą pailginti daug lengviau. Norint nustatyti tinkamą valo ilgį, jums tereikia pjovimo galvute tik vieną kartą paliesti žemę, kai variklis veikia. Taip paleidžiamas reguliavimo mechanizmas, kuris, panaudodamas besisukančios pjovimo galvutės išcentrinę jėgą, automatiškai užtikrina tinkamą valo ilgį.

PJOVIMO GALVUTĖ „SUPERCUT“

„SuperCut“– tai pjovimo galvutė, automatiškai pailginanti valą. Tai įvyksta dėl pjovimo galvutėje esančių svarmenų, kurie užtikrina automatinį valo išstūmimą.


PJOVIMO GALVUTĖS


Apibendrinant galima pasakyti, kad „TrimCut“ ir „SuperCut“ ypač tinka profesionalams, o „AutoCut“ – universali galvutė, tinkanti mėgėjams ir profesionalams. STIHL pjovimo galvutės skiriasi ne tik savo pritaikymu, bet ir jų užpildymo būdu.

STIHL patarimas. Jūs nenorite vynioti pjovimo valo, bet norite naudoti jau atitinkamu ilgiu supjaustytą valą? STIHL „DuroCut“ pjovimo galvutės yra užpildytos atitinkamo ilgio „DuroCut“ valu. Dėl lanksčios šerdies ir kieto apvalkalo sluoksnio su pjovimo dantukais, galite tiksliai dirbti net ir aukštoje, tankioje ir šiek tiek sumedėjusioje augmenijoje.

Jei nesate tikri, kuri pjovimo galvutė tinka jūsų žoliapjovei, paklauskite patarimo savo artimiausio specializuoto pardavėjo. Ne visos pjovimo galvutės gali tikti jūsų žoliapjovei.

PJOVIMO VALO VYNIOJIMAS. TRYS STIHL PJOVIMO GALVUČIŲ GALIMYBĖS

Iš esmės yra trys skirtingi būdai, kaip galima užvyti pjovimo valą ant STIHL pjovimo galvutės.

Standartinės pjovimo galvutės. Pirmiausia pjovimo galvutę nuimkite nuo žoliapjovės, tada ją atidarykite. Dabar galite suvyti pjovimo valą ant atviros ritės. Rodyklės nurodys jums teisingą pjovimo valo vyniojimo kryptį. Jeigu jūs nenorite to daryti patys, jums mielai padės artimiausias STIHL specializuotas pardavėjas.

Patogios pjovimo galvutės.  Turint šias pjovimo galvutes, pjovimo valą labai patogu vynioti iš išorės. Tam tereikia, tiesiog įkišti norimą pjovimo valo ilgį į pjovimo galvutę. Galiausiai apvyniokite pjovimo valą aplink ritę, sukdami apatinį žoliapjovės galvutės galą. Tokiu būdu pjovimo valas apvyniojamas, bet pjovimo galvutė neišardoma. Vienintelis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį: iš abiejų pjovimo galvutės pusių turėtų kyšoti tokio pat ilgio valo galai, prieš jį apvyniojant. Pjovimo galvutes su šia patogia funkcija galite atpažinti iš raidės „C“ modelio pavadinime.

Trečiasis variantas tinka ir standartinėms, ir patogioms pjovimo galvutėms. Atidarykite pjovimo galvutę ir įdėkite iš anksto užpildytą ritę.

PJOVIMO VALO VYNIOJIMAS. VAIZDO ĮRAŠO INSTRUKCIJA


KOKĮ PJOVIMO VALĄ KOKIAM TIKSLUI VYNIOTI? 

STIHL asortimente galima rasti kiekvienam pjovimui iššūkiui tinkamą pjovimo valą. Paprastai STIHL žoliapjovių pjovimo galvutėse susukami „apvalūs“ ir „tylūs“ pjovimo valai. Naudodami šiuos valus pasieksite gerų rezultatų ir jūsų žoliapjovė kels mažesnį triukšmą. STIHL turi visiems tikslams tinkamus pjovimo valus. Reikiamo skersmens valo, tinkančio jūsų poreikiams ir pjovimo galvutei, teiraukitės specializuoto pardavėjo. Pjovimo valai skiriasi ne tik ritės forma, bet ir skersmeniu.

Geresniam matomumui ir orientacijai pjovimo valai yra skirtingų spalvų, kiekviena jų reiškia konkretų skersmenį. Pavyzdžiui, raudonų pjovimo valų skersmuo visada yra 2,7 milimetro. Kokiu pjovimo valu būtų geriausia atlikti būsimą darbą ir kaip pagal spalvą ją atpažinti, pateikiama tolesnėje nuorodoje:

PJOVIMO VALO PARUOŠIMAS VYNIOJIMUI IR TINKAMAS LAIKYMAS

Paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus dalykas – nurodymas apie tinkamą valo laikymą ir paruošimą. Mes rekomenduojame prieš naudojimą pjovimo valą mirkyti vandenyje 24 valandas. Pjovimo valas laikui bėgant praranda drėgmę, taigi, ir elastingumą. Mirkant vandenyje, valas atgauna minėtas savybes ir ne taip stipriai susidėvi. Beje, jums nereikia išvynioti šio valo. Tiesiai į vandenį galite dėti ritę net su apvyniotu pjovimo valu. Todėl jums nereikia jaudintis, kaip laikyti valą: ramia sąžine iki kito naudojimo galite jį tiesiog palikti savo žoliapjovėje.

PJOVIMO VALO VYNIOJIMAS TRUMPAI

  • Yra įvairių STIHL pjovimo galvučių, pjovimo valų ir ričių, tinkančių įvairioms paskirtims.

  • Jūs galite lengvai suvynioti pjovimo valą: atidarykite pjovimo galvutę arba naudodamiesi patogia funkcija, paprasčiausiai įstatykite ją ir suvyniokite pjovimo valą sukdami. Kita galimybė – naudoti iš anksto užpildytą ritę.

  • Kiekvieną pjovimo valą prieš vyniojant ir naudojant reikia mirkyti vandenyje 24 valandas – taip jis įgyja reikiamą drėgmę ir elastingumą.

Daugiau apie žoliapjoves - krūmapjoves