ŽOLIAPJOVĖS SANDĖLIAVIMAS

Kad jūsų žoliapjovė net ir po daugelio metų gerai veiktų, svarbu ne tik atlikti kasdienius ir techninės priežiūros darbus, bet ir tinkamai ją laikyti.

Svarbu po kasdieninių darbų, per žiemą įrenginį tinkamai laikyti. Tam, kad po pertraukos žoliapjovė vėl užsivestų be jokių problemų, mes paruošėme keletą patarimų, kaip laikyti akumuliatorines, elektrines ir benzinines žoliapjoves.

BENZININĖS ŽOLIAPJOVĖS LAIKYMAS

PRIEŠ PADĖDAMI ŽOLIAPJOVĘ, SANDĖLIAVIMUI, IŠTUŠTINKITE JOS BAKELĮ

Prieš padėdami įrenginį ilgesniam laikui, jį nuvalykite, tada visiškai ištuštinkite jo bakelį. Jei norite, kad karbiuratorius ištuštėtų, palikite žoliapjovę veikti tuščiąja eiga, kol variklis sustos. Patikrinkite, ar įrenginys nėra suteptas ir padėkite jį išdžiūti nuo išorinės aplinkos poveikio apsaugotoje vietoje.

ŽOLIAPJOVĖS UŽDEGIMO ŽVAKĖS TIKRINIMAS

Išsukite uždegimo žvakę. Jei uždegimo žvakėje yra raudonai rudi elektrodai, viskas gerai. Jei uždegimo žvakė atrodo kitaip, ją reikia nuvalyti arba pakeisti.

IŠ KOKIŲ POŽYMIŲ ATPAŽINTI UŽDEGIMO ŽVAKĖS DEFEKTUS?

Daugeliu atvejų netinkamą uždegimo žvakę galima atpažinti iš susidariusios kristalinės plutelės ir apnašų ant uždegimo žvakių elektrodų. Uždegimo žvakė yra visiškai veikianti, jei elektrodai yra tolygios raudonai rudos spalvos ir nėra baltų ar juodų apnašų.

STIHL ŽOLIAPJOVIŲ NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

Čia galite patogiai atsisiųsti savo STIHL žoliapjovės naudojimo instrukciją.

AKUMULIATORINĖS ŽOLIAPJOVĖS SANDĖLIAVIMAS

AKUMULIATORIAUS IŠĖMIMAS IR SANDĖLIAVIMAS

Išjunkite žoliapjovę ir išimkite akumuliatorių. Akumuliatoriai sandėliuojami įkrauti iki dviejų žaliai šviečiančių diodų, temperatūros diapazone nuo 10 iki +50 °C. Venkite tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės. Daugiau informacijos, kokioje temperatūroje laikyti įrenginį, rasite naudojimo instrukcijoje. Laikykite akumuliatorių atskirai nuo žoliapjovės ir įkroviklio.

ĮKROVIKLIO SANDĖLIAVIMAS

Ištraukite įkroviklio jungiklį iš elektros lizdo, prireikus, išimkite akumuliatorių. Pritvirtinkite jungiamąjį laidą prie įkroviklio ir laikykite sausoje vietoje, esant +5 – +40 °C temperatūrai. Daugiau informacijos, kokioje temperatūroje laikyti įrenginį, rasite naudojimo instrukcijoje.

ELEKTRINĖS ŽOLIAPJOVĖS SANDĖLIAVIMAS

ŽOLIAPJOVĖS VALYMAS

Ištraukite maitinimo tinklo kištuką ir pritvirtinkite laidą prie žoliapjovės. Kruopščiai nuvalykite įrenginį, ypatingą dėmesį skirdami oro aušinimo angoms.

BENDRIEJI PATARIMAI APIE SANDĖLIAVIMĄ

Nesvarbu, ar tai akumuliatorinis, benzininis ar elektrinis variklis – tiek valo ritės, tiek metalinio įrankio ir pačios žoliapjovės sandėliavimas niekuo nesiskiria.

ŽOLIAPJOVIŲ PJOVIMO VALAI TURI BŪTI LAIKOMI DRĖGNOJE APLINKOJE

Tam, kad pjovimo valai išliktų elastingi, jiems reikalinga drėgmė. Kad jūsų pjovimo valą būtų galima iš karto po žiemos naudoti, išimkite valo ritę iš pjovimo galvutės ir laikykite valo ritę vandenyje. Jame valas gali likti iki kito naudojimo. Prireikus vandenį galite pakeisti, bet tai nebūtina. Taip pat ir 1–2 dienas palaikius valą vandenyje, prisigėręs vandens valas vėl tampa elastingas ir minkštas.

 Tas pats taikytina ir STIHL „PolyCut“ peiliukams.

ŽOLIAPJOVĖS METALINIO ĮRANKIO TIKRINIMAS

Nuimkite metalinį pjovimo įrankį ir nuvalykite. Patikrinkite, ar jis nėra pažeistas ir padenkite apsauga nuo korozijos. Jei reikia, galite patikėti metalinį įrankį pagaląsti specializuotam pardavėjui, jis mielai tai padarys.

ŽOLIAPJOVĘ GERIAUSIA SANDĖLIUOTI PAKABINTĄ

Geriausia žoliapjovę laikyti pakabintą. Galima pjovimo rankeną nulenkti į pradinę padėtį, kad sutaupytumėte vietos.

ŽOLIAPJOVIŲ SANDĖLIAVIMAS TRUMPAI

DAUGIAU APIE ŽOLIAPJOVES