Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

ŽOLIAPJOVĖS TECHNINĖS PRIEŽIŪROS PATARIMAI

Ilgai naudositės žoliapjove, jei tinkamai ją prižiūrėsite. Surinkome patarimus apie techninę žoliapjovių priežiūrą, kad prietaisas tarnautų ilgus metus.

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE ŽOLIAPJOVĖS TECHNINĘ PRIEŽIŪRĄ?

Pirmiausia, atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją. Joje rasite aprašytus svarbiausius techninės priežiūros darbus. Atlikite tik tuos priežiūros ir remonto darbus, kurie aprašyti naudojimo instrukcijoje. Visus kitus darbus patikėkite STIHL specializuotam pardavėjui, kuris išmano žoliapjovių remontą. Kokius darbus galite atlikti patys, galite sužinoti šiame straipsnyje.

ŽOLIAPJOVEI TINKAMI DEGALAI

Žoliapjovės veikimo kokybė priklauso nuo tinkamų degalų. Jūsų benzininei žoliapjovei mes rekomenduojame naudoti STIHL mišinį „MotoMix“. Šis paruoštas mišinys ne tik puikiai pritaikytas varikliui, bet ir yra itin netaršus, našus ir nepakinta po ilgesnio laikymo. STIHL pildymo sistema apsaugo nuo degalų išsiliejimo ir bakelio perpildymo.

ŽOLIAPJOVĖS PJOVIMO ĮRANKIO PATIKRINIMAS

Žoliapjovės dirba su skirtingomis pjovimo galvutėmis, kurias galima lengvai pakeisti. Jei norite sklandžiai pjauti su žoliapjove, turite ir pjovimo įrankį tinkamai prižiūrėti. Su skirtingomis pjovimo galvutėmis reikia elgtis skirtingai. Tikrindami pjovimo įrankį, darykite taip:

    1. Pjovimo galvutė su valu (pavyzdžiui, „AutoCut“, „SuperCut“): atidarykite pjovimo galvutę ir patikrinkite, ar valas tinkamai užvyniotas. Valas neturėtų būti susikryžiavęs. Jeigu taip yra, ant galvutės iš naujo užvyniokite STIHL originalų pjovimo valą.
    2. Pjovimo galvutė su plastikiniais peiliais („PolyCut“): patikrinkite, ar pjovimo galvutė nėra susidėvėjusi ir įtrūkusi. Kai naudojama „PolyCut“, nusidėvėjimo žymos suteikia informaciją apie pjovimo įrankio būklę. Trys „PolyCut“ peiliai visada turi būti keičiami kaip ir visas komplektas.
    3. Metaliniai pjovimo įrankiai (pavyzdžiui, žolės pjovimo peilis, smulkinimo peilis) turi būti laiku galandami. Jei jie yra sukrypę ar įtrūkę, juos būtina pakeisti.

NUOLATINĖ KASDIENĖ IR TECHNINĖ ŽOLIAPJOVĖS PRIEŽIŪRA

Po darbo su žoliapjove reikia nuvalyti žoliapjovės apsaugą ir pjovimo įrankius. Geriausia tam naudoti drėgną šluostę ar minkštą šepetėlį. Stipriai prilipę nešvarumai nuvalomi universaliu valikliu. Patikrinkite, ar pjovimo įrankis ir apsauga vis dar tinkamai pritvirtinti.


VIZUALI ŽOLIAPJOVĖS APŽIŪRA

Prieš pradedant darbą ir kiekvieną kartą užpildžius bakelį, reikia apžiūrėti visą žoliapjovę. Kokia jos būklė? Ar bakelis ir degalų dangtelis yra sandarūs? Įrenginį valyti reikia kaskart pabaigus darbą, t. y., kiekvieną dieną, jeigu ji naudojama profesionaliai.


KODĖL ŽOLIAPJOVĖ NEUŽSIVEDA?

Gali būti, jog neužsiveda dėl benzininio mišinio. Jis neturėtų būti užsilikęs nuo praeitų metų. Jei nesate tikri, kada buvo paruoštas jūsų mišinys, geriausia jį iš viso pakeisti nauju.

KAI KIBIRKŠTIS NEPERŠOKA

Galima gedimo priežastis – uždegimo žvakė. Ji dyla, todėl turi būti nuolat keičiama. Jei įstačius naują uždegimo žvakę, žoliapjovė neužsiveda, uždegimo žvakę atiduokite patikrinimui.

ŽOLIAPJOVĖS TECHNINĖ PRIEŽIŪRA TRUMPAI

  • Visuomet dirbkite saugiai, todėl būtina perskaityti naudojimo instrukciją.

  • Atkreipkite dėmesį: žoliapjovei turi būti naudojamas tinkamas benzino mišinys.

  • Prieš pradėdami darbą, visada patikrinkite žoliapjovės pjovimo įrankį.

  • Po darbo visada nuvalykite žoliapjovę, o jeigu reikia – pakeiskite benzino mišinį.

Daugiau apie žoliapjoves - krūmapjoves