Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

Vejapjovės pirkimo gidas

Atėjo laikas įsigyti naują vejapjovę, bet nuo ko pradėti? Vejapjovės pirkimas gali būti sudėtingas. Būtent čia ir praverčia mūsų vejapjovių pirkimo gidas – STIHL gamina vejapjoves nuo 1992 metų, todėl apie vejos priežiūrą išmano tikrai daug. Šis vejapjovių pirkimo gidas padės jums peržvelgti svarbiausius aspektus perkant naują vejapjovę.

Įvertinkite savo sklypo ypatumus

 

Renkantis vejapjovę, svarbiausias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti – jūsų vejos dydis. Mažoms vejoms geriausiai tinka siauresnės ir manevringesnės vejapjovės, kurios lengvai tilps tarp medelių ir kitų kliūčių. Vidutinio dydžio veją galima pjauti su vidutinio pločio vejapjovėmis, kurios suteikia gerą manevringumo ir darbo efektyvumo balansą. Didelėms vejoms rekomenduojamos platesnės vejapjovės, kurios leidžia pjauti didelius plotus greičiau ir efektyviau, tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad tokios vejapjovės gali sunkiau tilpti į siauresnius plyšius.

Pasirinkite vejapjovės tipą: akumuliatorinė, benzininė ar elektrinė?

Akumuliatorinės vejapjovės

STIHL akumuliatorinės vejapjovės yra modernus ir inovatyvus sprendimas tiems, kurie siekia lengvo ir patogaus būdo prižiūrėti savo veją be triukšmo, emisijos ir benzino kvapo. Šios vejapjovės veikia su patikimais ir galingais jono ličių akumuliatoriais, kurie užtikrina ilgą veikimo laiką, optimalų našumą. Akumuliatorinės vejapjovės suteikia maksimalią laisvę judėti, pasiekti sunkiai prieinamas vietas ir veją pjauti šlaituose, o ergonomiškas valdymas užtikrina patogumą ir efektyvumą naudojant.

Pliusai:

 • Mažas triukšmas
 • Nereikia naudoti benzino ir nėra kvapo ir išmetamųjų dujų
 • Lengvesnės negu tokio pačio tipo benzininės
 • Nereikalingas techninis aptarnavimas (alyvos keitimas, karbiuratorių valymas ir pan.)

Minusai:

 • Didesnė kaina lyginant su benzinine
 • Didesniam plotui reikalinga keli akumuliatoriai, arba reikia laukti kol pasikraus.
 • Reikalinga turėti netoli elektros pjaunamo ploto elektros įvadą, akumuliatorių įkrovimui.

Akumuliatorinės vejapjovės gali būti skirstomos į AK ir AP sistemos akumuliatorinius įrenginius. AK sistemos vejapjovės idealiai tinka mažiems ir vidutiniams plotams prižiūrėt, o itin galingos AP sistemos vejapjovės laikomos profesionaliomis ir tinka vidutiniams bei didesniems plotams prižiūrėti. STIHL AK ir AP sistemų akumuliatoriai gali būti naudojami visuose tos pačios sistemos įrenginiuose. Tai reiškia, kad vienas akumuliatorius gali būti naudojamas tiek vejapjovėje, tiek pjūkle ir kt.

Turint du akumuliatorius, veją galima pjauti nesustojant. Kol vienas akumuliatorius kraunasi, kitu galima dirbti, taip užtikrinant nepertraukiamą darbą ir efektyvų pjovimą.

AK AKUMULIATORINĖ SISTEMA

AKUMULIATORIAUS ĮKROVOS UŽTENKA (IKI ... M2)*
  AK 10 AK 20 AK 30 / AK 30 S
RMA 235 150  300 400
RMA 235 2024 m. 150 300 400
RMA 239 2024 m. 120 250 330
RMA 239 C 2024 m. 120 250 330
RMA 248 110 220 285
RMA 248 T 2024 130 260 340
RMA 339 120 250 330
RMA 448 V 2024 130 260 340

* Nurodytas veikimo laikas yra orientacinis, jis gali kisti, atsižvelgiant į naudojimą ir pjaunamus augalus
* Paryškinti skaičiai žymi rekomenduojamą akumuliatorių

AP AKUMULIATORINĖ SISTEMA


AKUMULIATORIAUS ĮKROVOS UŽTENKA (IKI ... M2)*
  AP 200 AP 300 AP 300 S AP 5000 S AR 2000 L AR 3000 L
RMA 253 250 300 370 450 - -
RMA 443 PV 420 510 620 740 - -
RMA 443 PV 2024 m. 360 - 530 640 - -
RMA 448 PV / VC 330 400 500 600 - -
RMA 448 PV 2024 m. 340 - 510 610 - -
RMA 453 PV 2024 m. 300 - 450 540 - -
 RMA 765 V - 330 400 480 2 050 3 100
 RMA 2 RV 420 510 630 760 - -

* Nurodytas veikimo laikas yra orientacinis, jis gali kisti, atsižvelgiant į naudojimą ir pjaunamus augalus
* Paryškinti skaičiai žymi rekomenduojamą akumuliatorių

Benzininės Vejapjovės

STIHL benzininės vejapjovės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško patikimos ir galingos vejapjovės savo kiemui prižiūrėti. Šios vejapjovės yra komplektuojamos su galingais varikliais, kurie užtikrina efektyvų žolės pjovimą net ir dideliuose plotuose. Jų įvairių variklio galingumų pasirinkimas leidžia rasti tinkamą sprendimą tiek mažesniems, tiek didesniems kiemams. Be to, šios vejapjovės yra patogios naudoti, lengvai valdomos ir pasižymi ilgaamžiškumu bei patikimumu, būtent tai, ko galite tikėtis iš STIHL prekės ženklo.

Pliusai:

 • Mažesnė kaina
 • Galingi varikliai
 • Tinka profesionalams
 • Galima pjauti atitolusiuose plotuose

Minusai:

 • Triukšmas
 • CO2 išmetamosios dujos
 • Reiklainga didesnė techninė priežiūra (alyvos keitimas, karbiuratoriaus valymas, oro filtro keitimas ir pan.)
 • Didesnis vejapjovės svoris
 • Netinka šlaitų ir stačių įkalnių priežiūrai

Elektrinės vejapjovės

Skirtos mažų ir vidutinių vejos plotų priežiūrai. Galingi elektriniai varikliai ir tylus veikimas. Nesunkios, kad būtų lengviau gabenti. Dėl mažo svorio ir aptakaus dizaino šios vejapjovės manevringos, gali pasiekti ir siauresnes vietas.

Pliusai:

 • Nedidelis triukšmas
 • Nereikia naudoti benzino, todėl nėra emisijos
 • Lengvesnės
 • Paprastesnė priežiūra nei benzininių

Minusai:

 • Ribotas naudojimo laukas
 • Priklausomybė nuo elektros šaltinio
 • Laido priežiūra pjovimo metu
 • Saugumo rizikos

Funkcijų žymėjimas

RM - Benzininė vejapjovė
RMA - Akumuliatorinė vejapjovė
RME - Elektrinė vejapjovė

2 serijos vejapjovės puikiai tinka darbams sode prie namų, ypač vidutinio dydžio vejos plotams. Šios vejapjovės pasižymi tvirtu lakštinio plieno korpusu, kuris yra padengtas patvaria milteline danga, užtikrinančia ilgalaikią apsaugą nuo korozijos ir pažeidimų. Be to, šios vejapjovės yra aprūpintos efektyviais varikliais, kurie garantuoja sklandų ir greitą vejos pjovimą, todėl jos yra nepakeičiamos pagalbininkės kiekvienam sodo priežiūros entuziastui.

4 serijos vejapjovės yra skirtos pjovimo darbams sode prie namų, ypač vidutiniams ir didesniems vejos plotams. Šios vejapjovės turi tvirtą polimerinį korpusą, kuris yra lengvas, tačiau itin atsparus smūgiams ir oro sąlygoms, užtikrinantis ilgaamžiškumą. Galingi varikliai garantuoja didelę pjovimo galią ir efektyvumą, leidžiantys greitai ir kokybiškai atlikti net ir sudėtingiausius vejos priežiūros darbus. Šios vejapjovės yra idealus pasirinkimas tiems, kurie siekia aukšto našumo ir patikimumo.

5 serijos benzininės vejapjovės yra tvirtos ir galingos, skirtos ambicingiems pjovimo darbams sode prie namų. Jos idealiai tinka didesniems vejos plotams. Šių vejapjovių korpusas pagamintas iš itin atsparaus smūgiams polimero, užtikrinančio ilgalaikį patvarumą ir atsparumą įvairioms oro sąlygoms. Be to, yra galimybė įsigyti modelius su elektriniu užvedimu, kas dar labiau palengvina jų naudojimą. Šios vejapjovės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško patikimo ir efektyvaus įrankio didelių vejos plotų priežiūrai.

6 serijos vejapjovės yra sukurtos sudėtingiems pjovimo darbams tiek namų valdoje, tiek žemės ūkyje. Jos idealiai tinka dideliems vejų plotams, užtikrinant efektyvų ir greitą darbą. Vejapjovės korpusas pagamintas iš tvirto aliuminio, kuris garantuoja ilgaamžiškumą ir atsparumą įvairiems išoriniams veiksniams. Galingi varikliai užtikrina aukštą našumą net ir sudėtingiausiomis sąlygomis, todėl šios vejapjovės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško patikimo ir efektyvaus sprendimo dideliems plotams prižiūrėti.

7 serijos vejapjovės yra profesionalių naudotojų pasirinkimas dėl jų patikimumo ir tvirtumo. Šios vejapjovės išsiskiria aukščiausios kokybės pjovimo ir žolės surinkimo sistema, kuri efektyviai veikia net drėgno oro sąlygomis. Inovatyvios technologijos ir tvirtos konstrukcijos leidžia vejapjovėms lengvai susidoroti su dideliais vejos plotais, užtikrinant vienodą pjovimą ir efektyvų atliekų surinkimą. Patogi valdymo sistema ir ergonomiškas dizainas palengvina darbą, o galingi varikliai suteikia reikiamą jėgą net sudėtingiausiomis sąlygomis.

R serijos vejapjovės yra skirtos sudėtingiems darbams namų valdoje ir kraštovaizdžio soduose. Šios specialiosios vejapjovės puikiai tinka ypatingiems darbams, kur reikia ypatingo tikslumo ir patikimumo. Jos yra optimalios norint mulčiuoti arba pjauti žolę su šoninio išmetimo funkcija, kas leidžia greitai ir efektyviai apdoroti didelius plotus be dažnos pertraukos žolės surinkimui. R serijos vejapjovės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško aukštos kokybės įrangos specifinėms sodo priežiūros užduotims atlikti.

Du galiniai vejapjovės modelio skaičiai yra korpuso plotis ventimetrais, vejos pjovimo plotis yra 2 cm mažesnis už nurodytą skaičių. Pavyzdžiui, jei vejapjovės pavadinimas RMA 248, vadinasi vejos pjovimo plotis bus 46 cm.

Turime platų įrenginių asortimentą nuo 33 cm  iki 53 cm pjovimo pločio vejapjovių.

Raidžių reikšmės:
C - Vienoje pusėje tvirtinama rankena.
T - Savaeigė vejapjovė.
V - Reguliuojamo greičio pavara.
P - Galimybė naudoti du akumuliatorius.
R - Mulčiuojanti vejapjovė,
E - Elektrinis starteris.
S - Pjovimo peilio sankaba.

*Vejapjovėms pagamintoms nuo 2024 m. C žymėjimas nebetaikomas, kadangi tapo standartu

Savaeigė ar stumiama vejapjovė?

Kai reikia pasirinkti tarp savaeigės ir stumiamos vejapjovės, būtina atsižvelgti į savo individualius poreikius ir vejos charakteristikas. Savaeigė vejapjovė yra optimalus sprendimas tiems, kuriems svarbu prižiūrėti didelį vejos plotą arba nori mėgautis jos be didelio fizinio krūvio. Dažnai šios vejapjovės gali būti pritaikytos įvairioms aplinkos sąlygoms, pvz., vietovėse su šlaitais (akumuliatorinės). Savaeigės vejapjovės yra puikus pasirinkimas vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi jų naudojimas yra patogus ir paprastas - jų nereikia stumti. 

Kita vertus, stumiama vejapjovė yra lengva ir paprastai naudojama, ypač jei vejos plotas nėra labai didelis arba yra sudėtingos formos. Šios vejapjovės yra kompaktiškos, lengvai valdomos ir paprastai yra mažesnės kainos nei savaeigės, todėl jos gali būti geriausias sprendimas tiems, kurie ieško efektyvaus ir ekonomiško sprendimo.

Vejapjovės modelio pavadinime savaeigė vejapjovė žymima T arba V raidėmis.

Kodėl verta rinktis vejapjovę su vienoje pusėje tvirtinama rankena?

Pasirinkti vejapjovę su šone pritvirtinta rankena verta dėl kelių svarbių priežasčių. Ji užtikrina patogumą ir ergonomiškumą, kadangi ją galima pritaikyti naudotojo ūgiui. Tai leidžia reguliuoti rankenos aukštį, taip darbas tampa patogus. Ši konstrukcija taupo vietą, nes galima kompaktiškiau sulankstyti įrenginį. Be to, lengviau išimama žolės surinkimo dėžė, nes šone esanti rankena suteikia geresnę prieigą prie jos. Tai užtikrina patogų ir efektyvų vejapjovės naudojimą.

Sulenkiama žolės surinkimo dėže

Sulenkiama žolės surinkimo dėžė taip pat palengvina darbą. Ją lengva nuimti ir ištuštinti, todėl žolės pjovimo procesas tampa greitesnis ir efektyvesnis. Įdiegtas lygio indikatorius parodo, kada reikia ištuštinti žolės surinkimo dėžę, tad nereikia spėlioti ar nuolat tikrinti, ar ji pilna. Ši funkcija užtikrina, kad pjauti veją būtų dar patogiau, nes galima susitelkti ties pačiu pjovimu, o ne dėžės būklės stebėjimu. Tokios patogios ir praktiškos detalės padaro sodo priežiūrą lengvesnę ir malonesnę.

Naujos kartos vejapjovės

Nuo 2024 metų vejapjovės - visos turi vienoje pusėje tvirtinamą ir sulenkiamą rankeną, gali pjauti su surinkimo dėže, mulčiuoti, išmesti žolę gale arba šone, reguliuojamo aukščio pjovimą ir pasižymi energiją taupančiu darbu.

Sužinokite daugiau