Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

Vejos priežiūros įrankiai

Agronomas ir kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas teigia, kad vienas svarbiausių darbų šiltuoju metų sezonu kasmet išlieka vejos priežiūra. Juk tobula veja džiaugtis nori kiekvienas. Na, o kad šis darbas nesukeltų jokio galvos skausmo, laidos „Žali sodai“ vedėjas dalijasi itin naudingais bei praktiškais patarimais.

Piktžolių karpytuvas – nuostabus šiuolaikinis pagalbininkas

Atrodytų, juk žolę užtenka nupjauti, ir viskas. Vis dėlto taip dažniausiai mano tik tie, kurie niekada nesirūpino ir neprižiūrėjo vejos.

„Juk reikia tinkamai nupjauti veją ir prie pat pastatų, medžių. Svarbu turėti įrankius, kurie pagelbės pjaunant veją aplink tvenkinius, net avilius. Taip pat itin aktualus klausimas daugeliui žmonių – kaip pjauti šlaitus? Kokią įrangą protingiausia naudoti?“, – apie problemas, su kuriomis susiduria bene visi naujakuriai, pasakoja T. Gurskas.

Anot jo, vienas efektyviausių ir labiausiai dėmesio vertų vejos priežiūros pagalbininkų – „STIHL“ piktžolių karpytuvas. Juo žolę tobulai nupjauti galima prie pat langų, pastatų, pamatų. Svarbu tai, kad įrankis yra itin manevringas ir kompaktiškas – juo pjaudami nekliudysite jokių kitų objektų.

„Šis piktžolių karpytuvas kerpa žolę ir ją gražiai numeta šalia. Trimeris darbuojasi kiek kitaip, žolę „ištaško“ aplinkui. Tad, kai naudojate ravėtuvą, žolė gražiai nugula šalia, o vėliau, pjaudami žoliapjove arba traktoriumi, ją surinksite. Tokiu būdu nebereikės darbuotis grėbliu“, – teigia agronomas.

Jis išskiria ir dar vieną šio įrankio privalumą – naudojantis ravėtuvu, nereikia pasirūpinti darbiniais rūbais ar akiniais. Pjaudamas veją trimeriu, kaskart lieki nuo galvos iki kojų aplipęs nupjauta žole, o dirbdamas ravėtuvu tokio „šalutinio poveikio“ nepatirsi. Taip pat svarbu ir tai, kad šis įrankis dirba itin tyliai, tad neprireikia net ausinių, kurios apsaugotų nuo nemalonaus garso.

„Ravėtuvą galima naudoti ir pjaunant žolę aplink avilius, vandens telkinius. Šis įrankis nukerpa žolę jos neištaškydamas į visas puses. Tad, jei gyvenate prie vandens telkinio ir norite džiaugtis tvarkinga pakrante ar net nupjauti nepageidaujamus vandens augalus, ravėtuvu tą atliksite be problemų“, – įsitikinęs laidos vedėjas.

Specialistas pabrėžia ir tai, kad piktžolių karpytuvas gali nupjauti ir nedidelius krūmelius, augalų atžalas. Jei augalas yra piršto storio – piktžolių karpytuvas jį paprastai įveiks be didelių kliūčių. Visgi įrankį svarbu prižiūrėti. Jei norite, kad šis tarnautų daug metų, po darbo ravėtuvą būtina išvalyti, tinkamai sandėliuoti.

Be vejapjovės – nė iš vietos: kodėl verta rinktis galingą įrankį?

T. Gurskas pristato ir dar vieną nepakeičiamą pagalbininką – vejapjovę. Anot jo, „Stihl“ akumuliatorinė vejapjovė – galingiausias ir inovatyviausias šiuo metu rinkoje esantis tokio tipo įrankis. Jos išskirtinumas – du dvigubi peiliai, kurie ne tik nupjauna žolę, tačiau ją sumulčiuoja, susmulkina bei surenka.

„Dar vienas išskirtinis privalumas – itin tylus vejapjovės darbas. Taip pat svarbu ir tai, kad pjaunant žolę šiuo įrankiu, galima reguliuoti nupjaunamos vejos aukštį. Tad net ir aukšta žolė netaps šiam įrankiui kliūtimi. Tai – akumuliatorinis pagalbininkas, tad su juo galima nesunkiai pjauti žolę, esančią ant šlaito. Ši vejapjovė yra itin manevringa“, – pasakoja agronomas.

Demonstruojamą įrankį kraštovaizdžio specialistas netgi pavadina tikru „žvėrimi“. Pasak jo, ši galinga vejapjovė darbą atlieka išties nepriekaištingai.

„Puoselėti sodybą dirbant su gerais įrankiais – tikras malonumas. Jais galima pašalinti nereikalingus augalus, manevringai išsisukti aplink pastatus, medžius, kitus objektus“, – teigia ilgametę patirtį sukaupęs specialistas.