Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

Sodo purškimas: kaip apsaugoti augalus?

Net ir esant vėlyvam pavasariui sodo kenkėjai jau ima busti. Kaip apsaugoti sodo augmeniją ir kada purkšti medžius, krūmus ir net veją, kad nebūtų daroma žalos nei vaisiams bei uogoms, nei nektarą renkančioms bitėms?

Pasirinkite tinkamą laiką ir orą

Kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas sako, kad būtina pasirinkti ir tinkamą laiką, orą ir įrankį kiekvienam darbui atlikti – tik taip gausite maksimalią naudą prižiūrėdami sodą ir veją.

„Turite įsidėmėti, žinoti, kad negalima purkšti viduryje dienos, kai žiedus lanko bitės. Net jei yra žydėjimo pabaiga, dar gali atskristi bičių, todėl šį darbą atlikite gana vėlai vakare. Sėklavaisius ir kaulavaisius purkškite kontaktiniais insekticidais“, – primena kraštovaizdžio specialistas. 

Slyvos, trešnės, persikai ar abrikosai, vyšnios purškiamos kiek kitaip – specialistas pataria, kad geriausia tą daryti tuomet, kai šių kaulavaisių žiedlapiai jau krenta.

Dar vienas svarbus dalykas – oro sąlygos. T. Gurskas sako, kad reikia pasidomėti prognozėmis, ar greitu laiku nebus lietaus arba sausros, kad tai, kuo nupurškėte, nebūtų nuplauta ar neišgaruotų. Taip pat, neturi būti vėjo. Be to, pašnekovas pataria nepamiršti saugoti savęs – būtina speciali apranga bei ilgas purkštuvo įrenginys.

Purkšti rekomenduojama ir veją. Pritaikius specialius purkštuvo antgalius, anot T. Gursko, vaismedžiai negaus pesticidų, o žolė net aplink krūmus bus išpurkšta ir apsaugota nuo ligų. Specialistas sako, kad kuo tolygiau nupurkšite, tuo geresnio rezultato sulauksite.

Nepamirškite pomedžio

T. Gurskas sako, kad purkšdami medžius turite nepamiršti ir pomedžio, nes būtent ten veisiasi dauguma ligų. „Purkšti reikia labai atsakingai, tolygiai, geru purkštuvu, kuris palaiko pastovų slėgį. Augalas – krūmas ar medis, nesvarbu, turi atrodyti taip, tarsi jis buvo išrautas, panardintas ir vėl pastatytas – visas šlapias. Net ir pomedis turi būti šlapias“, – kaip atlikti darbą, paaiškina specialistas.

Dar vienas purškimas laukia ateityje. Jis skirtas tam, kad vaisiai būtų apsaugoti nuo kirmijimo. „Kai obels ar kriaušės pumpurai jau bus didžiuliai ir, atrodys, tuoj tuoj prasprogs, tuo metu gali atskristi drugelis ir padėti kiaušinėlį, iš kurio išsiritusi lervutė nukeliaus į žiedą. Taigi reikia nupurkšti būtent nuo žiedgraužio“, – sako T. Gurskas.

Medžiagą paruošė Rita Gečiūnaitė, DELFI.LT