Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

MEDINIŲ TERASŲ VALYMAS. PAVASARINĖ ŠVARA JŪSŲ KIEME

Jei terasa nukentėjo nuo nepalankių oro sąlygų, išsiaiškinsime, kaip naudojant paprastas priemones išvalyti medinę terasą.TINKAMAS MEDINIŲ TERASŲ VALYMAS

Po sezono terasos mediena nuo purvo pakeičia spalvą ir atrodo negražiai. Ypač ten, kur krenta šešėliai, atsiranda žalios apnašos, kurias reikėtų pašalinti. Jų galite atsikratyti naudodami paprastas natūralias priemones. O kas turi aukšto slėgio plovyklą, parinkę tinkamą antgalį, švara pasirūpins švelniai, greitai ir efektyviai. Mes parodysime:

TINKAMA JŪSŲ MEDINĖS TERASOS VALYMO ĮRANGA

Medinę terasą reikėtų nuolat iššluoti, taip išvengsite ilgalaikių nešvarumų. Kruopščiam pavasariniam valymui pasiruošti ypač tinka šluotos ir šveitikliai. Medinėms terasoms valyti itin tinka aukšto slėgio plovyklos su pritvirtinamais šepečiais.

VALYMO BŪDAS PRIKLAUSO NUO TERASAI NAUDOTOS MEDIENOS RŪŠIES

Bendrosios taisyklės. Niekada nevalykite medinių terasų tik su aukšto slėgio plovyklos srove. Kyla pavojus, kad plovyklos slėgis išplaus medienos klijus ir terasa greičiau sutrūkinės. Geriausia iš anksto žinoti, iš kokios medienos yra jūsų terasos grindys, ir, atsižvelgiant į ilgaamžiškumo klasę, nuspręsti, kaip geriausia ją valyti:

  • 1 ir 2 klasės, pavyzdžiui, atogrąžų medžių, tokių kaip bangkirai (afrikinė šorėja) ir tikmedžio mediena, taip pat robinija (baltoji akacija) ar ąžuolas. Ši mediena yra labai tvari, tvirta ir atspari. Ją galima šveisti šepečiu.

  • 3 ir 4 klasės, pavyzdžiui, bukas, eglė ar pušis. Šios klasės mediena yra mažiau patvari, tad ją rankiniu būdu geriau valyti šluota ir šepečiu Namų ūkio patarimai pateikiami žemiau.

MEDINIŲ TERASŲ VALYMAS AUKŠTO SLĖGIO PLOVYKLOMIS

Jeigu jūsų medinę terasą galima valyti aukšto slėgio plovykla ir šepečiu, imkitės darbo. Pritvirtinkite antgalį ir nustatykite žemą vandens slėgį. Naudojat pernelyg didelį vandens slėgį galima sugadinti medienos paviršių. Dėl to sušiurkštėjusi terasos mediena gali įtrūkti ar net suskilti.

Nepamirškite, jog visą paviršių reikia valyti tolygiai. Tik taip valomas paviršius bus vienodo atspalvio.

Kietiems ir neapdorotiems mediniams paviršiams rekomenduojame naudoti STIHL fasadų ir akmens valiklis "CS 100“. Juo patikimai nuvalysite įsisenėjusias žalias apnašas.

MEDINEI TERASAI NAUDOJAMOS NATŪRALIOS PRIEMONĖS<

Jeigu savo namuose neturite aukšto slėgio plovyklos, taip pat jei jūsų medinė terasa nėra tinkama tokiam valymui, galite naudoti paprastas natūralias priemones. Ekologiška ir nebrangi priemonė yra švelnus muilas.

SODA IR KRAKMOLAS – STIPRI KOMANDA

Užtenka tik kelių priemonių valymo pastai su soda pagaminti. 500 ml drungno vandens sumaišykite su 2–3 valgomaisiais šaukštais krakmolo. Maišykite, kol neliks gumuliukų. Tada mišinį supilkite į puodą su 5 litrais drungno vandens. Įdėkite 100 g sodos (natrio karbonato). Viską užvirkite, kol skystis sutirštės. Dabar šia pasta jūs galite be vargo ir atsargiai išvalyti medinę terasą.

Norėdami išvalyti terasą, užtepkite pastą ant medinių lentų ir paskirstykite ją šveitikliu. Užteptą pastą reikia palikti keletui valandų.

Galiausiai sodos pastą nuplaukite vandeniu. Terasa bus švari.

MEDINIŲ TERASŲ VALYMAS ŠVELNIU MUILU

Muilas taip pat tinka medinių terasų valymui. Suprantama, kad pirmenybė turėtų būti teikiama ekologiškiems produktams. Atidžiai stebėkite, kad į jūsų sodą nepatektų per daug nuotekų.

Švelnų muilą galite tepti neskiestą ir įtrinti šepečiu. Šiek tiek kantrybės ir jūsų terasa bus nepriekaištingai švari. Viską nuplaukite. Tam tinka sodo žarna arba, jeigu jos neturite po ranka, tiks ir laistytuvas.

MEDINEI TERASAI ACTAS NĖRA TINKAMAS

Visos rūgštinės valymo priemonės (įskaitant actą) kenkia jūsų medinės terasos lentoms. Jeigu norite ilgai džiaugtis terasa, mes rekomenduojame jo vengti.

KITI MEDINĖS TERASOS PRIEŽIŪROS PATARIMAI

Nuvalę savo medinės terasos paviršių, padarėte didelį darbą, tačiau valymas dar nebaigtas. Jeigu norite nepriekaištingos terasos, reikia atlikti dar kelis žingsnius.

ŠVARU TURI BŪTI IR PO TERASA

Medinei terasai netaikytinas posakis: ko akys nemato, tas proto nedrumsčia. Į tarpus, tarp lentų ir po lentomis patenka nešvarumai, kurie ilgainiui pradeda skleisti nemalonų kvapą. Jeigu norite to išvengti, valykite ir po medine terasa. Periodiškai, pavyzdžiui, surinktuvu ar pūstuvu pašalinkite tarp konstrukcijos pagrindo ir terasos užsilikusius lapus ir kitus nešvarumus. Terasa nepus iš apačios, joje neįsiveis grybelis bei medienos kenkėjai.

MEDINĖS TERASOS ALYVAVIMAS

Išvalius terasą ,rekomenduojame medieną apdoroti alyva arba permatomais dažais (lazūra). Taip jūs užtikrinsite tinkamą medienos apsaugą.

Išvalę terasą, palaukite apie parą. Jeigu alyvuojama mediena būtų drėgna, drėgmė užsiliktų medžiagoje ir ilgainiui sukeltų puvimą.

Alyva ar dažai ne tik apsaugo medieną, bet pagražina ir paruošia terasą naujam vasaros sezonui.

MEDINIŲ TERASŲ VALYMAS TRUMPAI

  • Pavasarį taip pat reikėtų išvalyti savo medinę terasą, nes žiema palieka savo pėdsakus.

  • Paruoškite medinę terasą sezonui: išvalykite ją ir iššluokite.

  • Jeigu terasos mediena tinkama švelniam valymui aukšto slėgio plovykla, naudojant šepetį, įrenginiu dirbti yra lengva.

  • Taip pat galite pasikliauti natūraliomis priemonėmis, tokiomis kaip soda ar muilas.

  • Actas kenkia medienai, todėl jo nenaudokite.

  • Po valymo patartina medinę terasą padengti alyva.

Daugiau apie išorės valymą