Nemokamas pristatymas nuo 50 Eur

TINKAMAS LIČIO JONŲ AKUMULIATORIŲ LAIKYMAS

Tinkama akumuliatoriaus priežiūra yra labai svarbi, jei norite, kad akumuliatorius ilgai tarnautų. Tai svarbu kalbant tiek apie naudojimą, tiek apie jo laikymą.

AR PRIEŠ ILGESNĮ LAIKYMĄ BŪTINA AKUMULIATORIŲ VISIŠKAI ĮKRAUTI?

Anksčiau buvo manoma, kad prieš ilgesnį laikymą akumuliatorių būtina visiškai įkrauti. Tai buvo reikalinga, nes visi akumuliatoriai greitai išsikraudavo. Vis dėlto tai sukeldavo didelę žalą, tokią kaip didelis galios praradimas arba akumuliatorius tapdavo nebenaudojamu.

LIČIO JONŲ AKUMULIATORIAUS PRIEŠ ILGESNĮ LAIKYMĄ NEREIKIA ĮKRAUTI – PRIEŠINGAI

Šiais laikais ličio jonų akumuliatoriai yra laikomi akumuliatorių standartu. Ši technologija pasižymi nereikšmingu savaiminiu išsikrovimu. Siekiant dar labiau apsaugoti elementus nuo visiško išsikrovimo, dažnai yra įdiegti atskiri saugikliai, kurie automatiškai perjungia stipriai išsikrovusį akumuliatorių į tuščiąją eigą. Tai reiškia, kad prieš ilgesnį akumuliatoriaus laikymą, jo nebūtina visiškai įkrauti. Priešingai – akumuliatorius labiau tausojamas, jeigu jis laikomas dalinai iškrautu. Tačiau, jeigu įkrovimo lygis yra labai žemas arba akumuliatorius yra visiškai įkrautas, tai sukelia nereikalingą įtampą elementuose. Todėl mes patariame akumuliatorių laikyti su dviem šviečiančiais šviesos diodais. Tai sumažina išsikrovimo tikimybę. Taip pat jis lėčiau sensta.

PASENUSIOS AKUMULIATORIŲ TECHNOLOGIJOS SU AUKŠTU IŠSIKROVIMO LYGIU

Anksčiau naudoti akumuliatoriai, pavyzdžiui, nikelio-kadmio (NiCd) arba švino akumuliatoriai, naudojami motorinėse transporto priemonėse, pasižymėjo aukštu savaiminiu išsikrovimu. Jei akumuliatorius būdavo ilgesnį laiką nenaudojamas, kartais jis visiškai išsikraudavo.

Visiškas iškrovimas reiškia, jog akumuliatoriaus įkrovos lygis nukrenta žemiau galutinės iškrovos įtampos. Žemiau šios ribos energija daugiau nebetiekiama, tad akumuliatoriaus nebeįmanoma įkrauti. Jis negrįžtamai sugadinamas. Anksčiau buvo patariama prieš ilgesnį laikymą akumuliatorių visiškai įkrauti ir nuolat tikrinti įkrovos lygį.

ŠIUOLAIKINĖ AKUMULIATORIŲ TECHNOLOGIJA, APSAUGANTI NUO VISIŠKO IŠKROVIMO

STIHL ličio jonų elementų gamyba remiasi šiuolaikine akumuliatorių technologija. STIHL akumuliatoriai pasižymi nežymiu savaiminiu išsikrovimu – tik nuo vieno iki trijų procentų per metus. Be to, visi STIHL akumuliatoriai yra su išmaniąja akumuliatorių valdymo sistema, dar vadinama BMS. Ši sistema kontroliuoja įtampą kiekviename į akumuliatorių įmontuotame elemente, taip apsaugodama nuo visiško išsikrovimo. Per daug sumažėjus akumuliatoriaus elementų įtampai, ji automatiškai persijungia į ramybės režimą. Iškrovimo procesas nutraukiamas. Taip atsitinka ir tuo atveju, jei akumuliatorius ilgą laiką yra nenaudojamas, todėl nuo šiol gali būti ramūs, jums nebereikia jaudintis dėl kenksmingo visiško išsikrovimo.

KAIP TINKAMAI LAIKYTI ĮRENGINĮ SU ĮMONTUOTU AKUMULIATORIUMI?

Jei turite įrenginį su įmontuotu akumuliatoriumi, pavyzdžiui, akumuliatorinę žoliapjovę FSA 45, šiuo atveju akumuliatoriaus išimti iš įrenginio negalite. Laikant įrenginius su įmontuotu akumuliatoriumi, reikia:
 1. Išjungti įrenginį ir išimti aktyvinimo raktą.

 2. Prieš ilgesnį laikymą nuo įrenginio drėgna šluoste nuvalyti nešvarumus ir suodžius.

 3. Laikyti įrenginį sausoje ir saugioje vietoje.

Laikykite įrenginį žemoje temperatūroje, ne žemesnėje nei nulis laipsnių. Venkite tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės. Daugiau informacijos, kokioje temperatūroje laikyti įrenginį, rasite  naudojimo instrukcijoje. Aktyvinimo raktą patartina laikyti atskirai nuo akumuliatorinio įrenginio.

KADA GERIAUSIA VĖL ĮKRAUTI AKUMULIATORIŲ?

Jeigu akumuliatorinį įrenginį vėl naudosite po ilgo laiko, įkraukite jį tik prieš pat naudojimą. Tai taupo energiją ir prailgina veikimo laiką. Akumuliatorių galima įkrauti tik esant aukštesnei nei 5 °C temperatūrai. Įkroviklis kontroliuoja akumuliatoriaus temperatūrą ir neleidžia krauti, kai temperatūra yra per žema arba per aukšta.

 

VEIKSMŲ SĄRAŠAS. KAIP LAIKYTI AKUMULIATORIUS?

STIHL visiems akumuliatoriniams įrenginiams naudoja modernius ličio jonų akumuliatorius. Jie yra ne tik lengvi ir tylūs, bet ir pasižymi energijos ir galios tankiu. Tačiau net ir ypatingos priežiūros nereikalaujantį, „ilgaamžį“ akumuliatorių būtina prižiūrėti.

 

LIČIO JONŲ AKUMULIATORIŲ APSAUGA NUO ORO SĄLYGŲ

 • Išimkite iš įrenginio akumuliatorių. Prieš ilgesnį laikymą patikrinkite akumuliatoriaus įkrovimo būseną ir įsitikinkite, kad užsidega 2 šviesos diodai. Prireikus drėgna šluoste pašalinkite nuo akumuliatoriaus nešvarumus ir suodžius.

 • Laikykite akumuliatorių uždaroje kartotinėje dėžėje, taip apsaugodami nuo drėgmės ir saulės spindulių.

 • Temperatūra. Tinkamiausia akumuliatoriaus laikymo temperatūra nuo -10 iki +50 °C. Tam tinka sausas rūsys, garažas ar gerai izoliuota pastogė.

 • Laikykite akumuliatorius saugioje ir vaikams nepasiekiamoje vietoje.

 • Įkroviklį laikykite atskirai nuo akumuliatoriaus nuo +5 iki +40 °C temperatūroje.

 • Daugiau informacijos, kokioje temperatūroje laikyti įrenginį, rasite naudojimo instrukcijoje.

STIHL AKUMULIATORIŲ TOBULINIMAS

STIHL akumuliatorius kuria jau daugiau nei 10 metų. Technologijų amžiuje akumuliatoriniai įrenginiai yra vertinami labiau nei bet kada anksčiau. STIHL technologijos atvėrė visiškai naujas galimybes elektros inžinieriams, programinės įrangos kūrėjams ir IT specialistams.

OPTIMALI ĮKROVA LAIKANT ILGESNĮ LAIKĄ

Mes rekomenduojame akumuliatorius laikyti ne visiškai įkrautus. Įkrovos lygis – 2 žaliai šviečiantys šviesos diodai. Esant tokiam įkrovos lygiui, akumuliatorių ramiai galima laikyti 2 metus, akumuliatoriaus tikimybė išsikrauti ir pasenti yra maža. Vėl įkraukite akumuliatorių tik prieš pirmą naudojimą. Įkrovos metu temperatūra turi būti daugiau nei +5 °C.

Į KĄ AŠ TURĖČIAU ATKREIPTI DĖMESĮ PRIEŠ ILGESNĮ LIČIO JONŲ AMUMULIATORIAUS LAIKYMĄ?

Prieš ilgesnį laikymą akumuliatorius nebūtina įkrauti – užtenka, kad degtų 2 žali šviesos diodai. Be to, juos reikėtų laikyti sausoje patalpoje, kurios temperatūra būtų nuo -10 iki +50 °C. Akumuliatorių nerekomenduojama laikyti lauke, neapsaugotus nuo oro sąlygų. Išsamesnė informacija apie įrenginio laikymo temperatūrą, žr. naudojimo instrukciją.

TRUMPAI

 • Ilgiau laikomus ličio jonų akumuliatorius saugokite nuo aplinkos poveikio.

 • Laikant ilgesnį laiką, ličio jonų akumuliatorių įkrova turėtų būti nurodoma 2 šviečiančiais šviesos diodais.

 • Tikimybė, kad nenaudojami ličio jonų akumuliatoriai savaime išsikraus, yra labai maža.

 • Net ir ličio jonų akumuliatoriams reikia užtikrinti vidutinę laikymo temperatūrą: laikyti vėsioje, ne per šaltoje vietoje.

 • Ilgiau laikant ličio jonų akumuliatorius, taip pat reikia atkreipti dėmesį į laikymo temperatūrą: nuo -10 iki +50 °C yra tinkama temperatūra, kuri akumuliatoriams nekenkia. Tiksli akumuliatorinio įrenginio laikymo temperatūra nurodyta naudojimo instrukcijoje.

Daugiau apie akumuliatorių priežiūrą