Įsigykite STIHL įrenginius internetu - NEMOKAMAS pristatymas nuo 50 €

GRANDININIO PJŪKLO VALYMAS IR IŠSAMI INSTRUKCIJA

Grandininį pjūklą reikia nuolat prižiūrėti! Sužinokite, kaip galite atlikę kelis paprastus veiksmus nuvalyti savo grandininį pjūklą.

KODĖL REIKIA VALYTI GRANDININĮ PJŪKLĄ? 

Kiekvieną kartą dirbant jūsų grandininiam pjūklui tenka apkrova. Augalų likučiai ir derva prilimpa prie grandininio pjūklo, pjovimo grandinės laikui bėgant atšimpa, o ant atskirų dalių nusėda dulkės. Nepašalinus nešvarumų, grandininio pjūklo funkcionalumas mažėja.

GRANDININIO PJŪKLO VALYMO INSTRUKCIJA

Reguliariai skirkite laiko grandininio pjūklo valymui. Prižiūrėtas grandininis pjūklas ilgai dirbs našiai. Atkreipkite dėmesį į tam tikrus akumuliatorinių, elektrinių ir benzininių pjūklų ypatumus.

Prieš valant grandininį pjūklą, būtina atlikti šiuos paruošiamuosius veiksmus:

Saugos priemonės

Įsitikinkite, kad grandininis pjūklas yra išjungtas ir atliekant techninę priežiūrą neįsijungs:

 • Jei turite elektrinį grandininį pjūklą, ištraukite kištuką iš elektros lizdo.
 • Jei turite akumuliatorinį grandininį pjūklą išimkite akumuliatorių ir įjunkite grandinės stabdį.
 • Jei turite benzininį pjūklą, išjunkite variklį ir įjunkite grandinės stabdį.
 • Mūvėkite darbo pirštines iš atsparios medžiagos. Daugiau informacijos apie tinkamus apsauginius drabužius bei saugų grandininio pjūklo naudojimą rasite naudojimo instrukcijoje.

Pagalbinės priemonės

Jūsų turimo įrenginio pjovimo priedų priežiūrai prireiks šių medžiagų ir įrankių:

 • teptuko;
 • minkštos šluostės;
 • trupučio priežiūros alyvos;
 • galandimo šablono;
 • specialaus valiklio arba „Multispray“

Valymas po naudojimo

Drėgna šluoste nuo grandininio pjūklo korpuso nuvalykite dulkes. Jeigu jūsų įrenginys akumuliatorinis, drėgna šluoste papildomai nuvalykite akumuliatorių bei išvalykite jo skyrių. Šepečiu puikiai nuvalysite elektrinius kontaktus.


 

Reguliarus valymas padeda išvengti pjovimo juostos ir grandinės susidėvėjimo. Išardykite pjovimo grandinę ir juostą. Galandimo šablonu pašalinkite alyvos ir nešvarumų likučius iš alyvos išėjimo kanalo, alyvos įvado angos ir griovelio. Aukštos kokybės dervos tirpiklis ir šiuo atveju puikiai atlieka darbą. Susidariusius nelygumus jūs galite pašalinti plokščia dilde arba pjovimo juostos tiesintuvu.

Norint užtikrinti optimalią visapusišką apsaugą, mes rekomenduojame ilgesnį laiką naudoti specialų STIHL valiklį. Po valymo apipurkškite pjovimo priedus priežiūros alyva.

Šiame vaizdo įraše mes demonstruojame tikslius veiksmus:

Vėl sumontuokite švarius ir sausus pjovimo priedus ant grandininio pjūklo bei uždėkite ant grandinės žvaigždutės dangtelį.

STIHL profesionalų patarimas.

Jeigu jūsų turite oro kompresorių, juo galite pašalinti net mažiausias purvo daleles. Grandininį pjūklą su pjovimo juostos apsauga iki kito naudojimo visada laikykite sausoje vietoje.

PRIEŠ DARBO PERTRAUKĄ

Retkarčiais, ypač prieš ilgesnę pertrauką (apie tris mėnesius), grandininį pjūklą reikia kruopščiai išvalyti. Pirmieji žingsniai, valant akumuliatorinius, elektrinius ir benzininius grandininius pjūklus, yra tokie pat:

Pjovimo priedų valymas ir galandimas

Nuimkite pjovimo juostą ir grandinę nuo korpuso. Nuvalykite, kaip buvo aprašyta anksčiau. Patikrinkite abiejų dalių būklę. Ar reikėtų pagaląsti pjaunamuosius dantukus? Ar ant pjovimo juostos nėra susidarę aštrių kraštelių? Jeigu taip, atsargiai pašalinkite juos plokščia dilde arba pjovimo juostos tiesintuvu.

Daugiau vertingų patarimų pateikiame nuoseklioje grandininio pjūklo galandimo instrukcijoje arba galite patikėti pjovimo grandinę profesionaliai pagaląsti vienam iš mūsų kvalifikuotų specializuotam pardavėjui.

Nuvalę pjovimo juostą ir grandinę, apipurkškite jas priežiūros alyva ir laikykite atskirai nuo korpuso tam skirtame apsauginiame įdėkle.

DVIGUBO POVEIKIO PRIEŽIŪRA

STIHL dervos tirpiklis yra idealus sprendimas prilipusiems nešvarumams šalinti ir kartu užtikrinti optimalią apsaugą nuo rūdžių.

Korpuso valymas

Iš korpuso pašalinkite dulkes ir pjuvenas. Išvalykite vietą aplink grandinės žvaigždutę (žr. aukščiau). Patikrinkite, ar aušinimo angos yra švarios ir išvalykite jas teptuku ar prapūskite oro kompresoriumi.

Tepimo alyvos bakelio pripildymas

Ar jau laikas valyti alyvos bakelį? Tai galite padaryti patys arba apsilankykite pas STIHL specializuotą pardavėją. Valydami galite pastebėti ir pažeidimus. Tokiu atveju mes rekomenduojame susisiekti su STIHL specializuotu pardavėju, kad šis atliktų techninės priežiūros ir remonto darbus. Jei naudojate biologinę grandinės tepimo alyvą, alyvos bakelį pripilkite pilnai ir laikykite pilną.

Alyvos kanalo valymas

Patikrinkite alyvos lygį bakelyje. Dirbant grandininiu pjūklu, paprastai alyvos lygis krenta. Jei taip nėra, tepimo alyvos tiekimo sistemoje gali būti gedimas. Norėdami jį pašalinti, išvalykite grandininio pjūklo alyvos kanalus arba susisiekite su vienu iš mūsų specializuotų pardavėjų.

BENZININIŲ IR AKUMULIATORINIŲ GRANDININIŲ PJŪKLŲ YPATUMAI

Be anksčiau įvardytų veiksmų, reikėtų imtis šių akumuliatorinių ir benzininių grandininių pjūklų valymo priemonių.

AKUMULIATORINIO GRANDININIO PJŪKLO VALYMAS

Jei tai akumuliatoriniai įrenginiai, svarbu tinkamai laikyti akumuliatorių:

 • Nuvalykite akumuliatorių drėgna šluoste.

 • Laikykite jį įkrovę iki dviejų šviečiančių diodų. Taip išvengsite visiško išsikrovimo, kuris priešingu atveju turėtų žalingą poveikį akumuliatoriaus funkcionalumui ir tarnavimo laikui.

 • Laikykite akumuliatorių atskirai nuo grandininio pjūklo ir įkroviklio.

 • Įkroviklį taip pat nuvalykite drėgna šluoste. Prireikus, elektrinius kontaktus nuvalykite teptuku.

BENZININIO GRANDININIO PJŪKLO VALYMAS

Valyti benzininį grandininį pjūklą trunka ilgiau. Papildomai atkreipkite dėmesį į šias detales:

 • Bakelio ištuštinimas

Ištuštinkite savo grandininio pjūklo degalų bakelį gerai vėdinamoje vietoje. Likučius reikėtų pašalinti aplinkai nekenksmingu būdu per specializuotas utilizavimo įmones.

 • Karbiuratoriaus tuščioji eiga

Ištuštinkite degalų bakelį ir įjunkite įrenginį. Leiskite grandininiam pjūklui trumpam dirbti, kol bakelyje neliks benzino, o grandininis pjūklas ims veikti tuščiąja eiga. Taip išvengsite membranos sulipimo karbiuratoriuje. Dėl visapusiško išvalymo rekomenduojame susisiekti su STIHL specializuotu pardavėju.

 • Patikrinkite uždegimo žvakes ir aušinimo oro įsiurbimo angas. Prireikus, jas išvalykite.

 • Oro filtro valymas

Kad laikui bėgant jūsų pjūklo našumas nemažėtų, reguliariai valykite oro filtrą. Iš anksto išimkite jį iš korpuso ir „iškratykite“.

Tolesniame vaizdo įraše parodysime, kaip kruopščiai išvalyti grandininio pjūklo HD2 filtrą:

Tam, kad jūs nepamirštumėte visų būtinų valymo priemonių, mes jas surašėme į lentelę. Jos pateikiamos kartu su kitais išsamesniais atskirų veiksmų aprašymais, pateiktais jūsų prietaiso naudojimo instrukcijoje.

GRANDININIO PJŪKLO VALYMAS TRUMPAI

 • Nuolatinė priežiūra užtikrina nepriekaištingą jūsų grandininio pjūklo veikimą.

 • Dirbkite tik dėvėdami tinkamą apsauginę įrangą.

 • Kiekviena kartą, pabaigę darbą, nuvalykite įrenginį. Mes rekomenduojame prieš žiemą papildomą kruopštų valymą.

Atkreipkite dėmesį į akumuliatorinių ir benzininių grandininių pjūklų valymo ypatumus.

DAUGIAU APIE GRANDININIUS PJŪKLUS